Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

2021 Zpravodajský portál JEZDCI Seriál Zlatá podkova server časopisu JEZDEC a pořadatel Poháru Hl. města Prahy - průběžné pořadí seriálu F.E.I. Oficiální zpracování výsledků MČR Pony 2006

TOPlist
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
PONYsport
Copyright


Honza Matuška
2006-2024

Již devatenáctý rok jsme s Vámi!
Díky za Vaši důvěru!
Informace

ME Pony 2013 - Arezzo - aktuálně

Bohatou fotogalerii z místa dění včetně prohlídky z terénní jízdy ve všestrannosti pro vás připravujeme a budete si mít na co těšit!!!

 

Galerie z pátku 26. 7. - drezura, pohár národů, dekorování, arény a tak vše kolem - FOTOGALERIE <<<

 

Ještě se těšte na galerii všestranných skoků krok za krokem a i samotné foto z terénní zkoušky ....


Neděle 28. 7. 

Skokové zlato pro Irku.

Dekorování skoky - vítězka Susan FitzpatrickZlatou medaili si ve skocích jednotlivců díky bezchybné jízdě v obou finálových kolech vybojovala bez nutnosti rozeskakování 14-letá Irka z Kilkenny Susan Fitzpatrick v sedle 11 letého valacha po velkém otci Arko III Rock Dee Jay. Susan si do posledního dne vezla jen 4 trestné body z prvního kola týmového skákání a tak také nakonec vše skončilo a stačilo na vítězství a titul mistryně Evropy.

O další dvě medaile se rozeskakovalo 5 dvojic (s 8 tr. body po 5 kolech) mimo jiné i před finálovým dne vedoucí Jessica Toelstang z Dánska i loňská vítězka z Anglie Millie Allen.

Nakonec v rozeskakování byla bezchybná a nejrychlejší loňská vítězka Millie Allen z Anglie na 10 leté klisně Song Girl, která si svým výkonem v rozeskoku vybojvala stříbro a třetí skončila před finálovým

 dnem vedoucí Jessica Toelstang s 16 letou klisnou Nikolina.

Susan na tiskovce

Při tiskovce vítězka Susan mimo jiné řekla " Dělala jsem si naději na zlato, ale je těžké teď uvěřit, že jsem to dokázala"  dále poděkovala trenérce Denis Flannelly a přiznala, že je ráda že přidala 5 individuální zlatou pro Irsko v historii, poslední ziskala v roce 2010 dvojice Allen Bertram s Acapella Z. Samotný pony Rock Dee Jay je již dvakrát stříbrný ze soutěží týmu v historii s Maxem O'Reilly-Hyland v sedle.

Prezidentka sboru rozhodčích pro skoky Lena Levidis z Řecka při tiskovce řekla "bylo krásné vidět všechny ty statečné mladé lidi se svými nádhernými poníky. Viděli jsme mnoho skvělých výkonů ve všech disciplínách tento týden a pro mě to bylo velmi příjemné vidět Millie (Allen) opět na stupních vítězů, viděla jsem ji na loňském šampionátu. Jsou to všechno velcí jezdci, a to je pro nás důležité si uvědomit, že oni jsou budoucností tohoto sportu"Nejlepší Freestylová drezurní trojka

Anglická drezurní radost pokračuje

V sobotu získala historicky první zlato pro Anglii a v neděli ještě přidala další, ano hovoříme o 14-leté Phobe Peters z Morton‐in‐Marsh v  Gloucestershire s 11 letým valachem  SL Lucci, která v neděli ve freestylu potvrdila svou výkonnost a s 84% vyhrála titul ve volné jízdě.

Druhá skončila Lisanne Zoutendijk - Champ of Class z Holandska za 80.775 % a třetí pak loňská vítězka Němka Semmieke Rothenberger  (loni s Golden Girl) letos s 14 žlutým hřebcem Deinhard B za 80.625 %.

 

Velký den pro Anglii díky všestrannosti

čestné kolo pro vítězný tým AnglieVelká Británie získala týmové i individuální zlato ve všestrannosti. V závěrečné fázi soutěže všestrannosti na jezdce čekají skokové zkoušky. Ze třetí příčky před finálovou částí nakonec Angličané vybojovali týmové zlaté medaile díky výkonům ve skokové zkoušce. Z průběžné vedoucí pozice na konečnou druhou příčku si pohoršila Francie a bronz nakonec z čtvrtého průběžného místa po dvou zkouškách vybojovalo Irsko.

V individuální soutěži byl jako vítěz korunován průběžně třetí po dvou disciplínách třetí Yasmin Ingham z Anglie, oba jezdci
před ním totiž zaváhali v poslední zkoušce. Italský tým vypadl z trojice nejlepších, když dva z jeho jezdců měli problémy na parkuru. Dvě chyby na parkuru mrzí i domacího Mattea Guiducci, který klesl ze stříbra až na konečné čtvrté místo pro hostitelskou zemi. A to byl také zoufale frustrující den pro Victora Levecque z Francie, jehož ohromující výdrž a vystoupení v cross-country nepřinášelo pochyb o novém vítězi. Bohužel dvě chyby v parkuru shoz a odepření poslušnosti znamená, že Victor klesl na konečné třetí místo a i tento výsledek nenahrál dobře jeho týmu

1. Yasmin INGHAM - Craig Mor Tom (Anglie) - 44 b.

2. Marine BOLLERET - Perle du Boisdelanoue (Francie) - 45,2 b.

3. Victor LEVECQUE - Qualitat des Bourdons (Francie) - 45,7 b.


 

obota - 27. 7.  - Výsledek po cross countryDopoledne bylo vyhrazeno pro terénní zkoušku soutěže všestrannosti. Ačkoli se při prohlídce kurzu některé skoky zdáli značně obtížné ve srovnání kupříkladu s mistrovským podnikem v Jaszkowu zde na jezdce čekalo jen "přírodní" překvapení oproti polským sádrovým skřítků, bohatým dekoracím skoků zde na italské trati takovéto "umělotiny" nenajdete. Nakonec jak se při prohlídce a podrobném zkoumání výškových i šířkových  "proporcí" jednotlivých skoků ani nechtělo zdát, že terénní zkouška si nakonec vybere jen 8 "obětí". Do terénní zkoušky dímy indispozici koně nenastoupila Maruška a ještě jedna dvojice ze Svýcarska. Až s údivem se dá říci, že terénní zkoušku dokončilo 36 dvojic bez penalizace na skocích!!! Opět zde tedy platilo, že rozhodující a poslední dobou výchozí a hodně důležitou je zkouška první a to drezurní. Po té vedl Victor Levecque - Qualitat des Bourdons a ani kros nebyl pro tuto dvojici staršákem. Jen zbývá podotknou, že pořadí nejlepších třech po drezurní zkoušce se nezměnilo ani po terénní zkoušce ... a do skokové zkoušky si může dokonce Victor dovolit jedno zaváhání! V neděli bude jasněji? Kdo bude novým mistrem v jednotlivcích i týmech.

drezurní aréna DANTEOdpoledne pokračovala druhou částí drezurní mistrovská soutěž. A přinesla senzaci pro Anglii! První historickou medaily v soutěži jednotlivců a hned zlatou díky Phobe Peters s 11 letým valachem  SL Lucci. Stříbro patří známé jezdkyni, která z loňského roku obhajovala stříbrnou medaily v jednotlivcích Semmieke Rothenberger (loni s Golden Girl) letos s 14-letým žlutým hřebcem Deinhard B (perličkou je výsledek této dvojice při poslední kvalifikaci před ME a to v domácím Hagenu, kdy tato dvojice vyjela procentuelní výsledke 81,3% při CDIOP)!  

Třetí skončila dvojice z Holandska Lisanne Zoutendijk s Champ of Class.

Neděle bude u drezur již ve znamení poslední medailové sady za Freestyle.

 


Pátek - přímo živě z Arezza - 

Fotogalerii Marušky s Chockem z drezurní zkoušky najdete na tomto odkazu <<<

Čtvrteční ráno zahájily drezurní úlohy družstev, ve kterých startovaly i Tereza s Míšou, s výsledky za 60,6% a 60,128%.  Výsledky nám na této mezinárodní úrovni udělaly radost   a daly naději do boje jednotlivců. Odpoledne v drezúrní zkoušce všestrannosti nastoupila Maruška s Chockem, s výsledkem 75 bodů. Večerní losování zařadilo naše drezurní pony jezdkyně do první poloviny startovního pole - tedy pátečního programu. Míša byla vylosována na 6.pozici, Terezka na 23. Souběžně s drezurní úlohou FEI pony jednotlivců probíhalPohár národů a dekorování zlatí Němci... Pohár národů družstev / vyhrál tým Německa / . Za bouřlivých ovací byl po právu odměměn každý čistý parkur soutěžního kolbiště, které se bohužel nacházel hned vedle drezúrní arény. Na drezurním obdélníku se koně plašili. Nevyhlo se to ani naší dvojici, Míše s Dirigentem, která několikrát doplatila na nepříjmný hluk z vedlejší skokové arény. Stejný problém řešili i ostatní jezdci. Terezka svého Arýska předvedla ve velmi hezké plynulé úloze se ziskem 58,7%.

Bohužel špatným zprávám nebyl konec ...... Ze zdravotních důvodů musel být odhlášen jediný zástupce ve všestrannosti - Chock.  


Sředa 24. 7. - Start našich holek do drezury víme, je to čtvrtek po 10 hodině ranní a Maruška Dvořáková odstartuje lehce po 18 hodině, taktéž ve čtvrtek do drezurní zkoušky závodu všestranné způsobilosti!

Všestrannost lze žive - výsledkově sledovat na tomto odkazu <<<


Středa 24. 7. 2013

náš trojlístek na ME pony 2013 - Arezzo - Terka - Maruška - Míša

 

Přímo z Arezza nám píše vedoucí naší ekipy Ing. Míša Pavlisová

trojlístek našich jezdkyň Během dopoledních hodin v pondělí jsme se v Arezzu po téměř 16-ti hodinové cestě sjeli všichni – za všestrannost Maruška Dvořáková s Chockem, Terezka Markusková s Limetree Aracornem a Míša Pavlisová s Holsteins Dirigentem. Areál je naprosto dokonalý pro pořádání takového obřího mítinku. Perfektní organizace jenom dokazuje, že pořadatelé mají velké zkušenosti s pořádáním takových soutěží. Večerní schůzka šéfů ekip v pondělí řešila především měření koní a veterinární přejímku, která probíhala pro jednotlivé disciplíny odděleně. Bylo velmi důrazně doporučeno předvádění v helmě z bezpečnostních důvodů. 
Úterý se týkalo pouze skokových a drezúrních koní. Časově náročné to bylo především pro Terku a Míšu. Byl určen přesný časový rozpis opracování koní na opracovišti a na závodním obdélníku pro úterý. 
Naše drezurní dvojice měly půl hodiny na opracování na opracovišti od 8.00, poté následovalo 15 minut práce kolem závodního obdélníku a 15 minut práce na obdélníku. Pro drezurní koně 
probíhalo měření v úterý po obědě. Při měření byl Arýsek Terky velkou raritou. Chodili se tam na něho všichni komisaři dívat . Od 4 hodin pak následovala veterinární přejímka. Touto první zkouškou prošli naši drezurní koně bez problémů. Před zahájením ještě proběhlo na schůzce vedoucích šéfů ekip vylosování do první drezurní soutěže družstev. Míša bude startovat ve druhé skupině tzn.ve čtvrtek stejně jako Terka v pořadí 42, resp.43 / čas 10.08, 10.16/. Večerní slavnostní zahájení probíhalo od 19.30. 

Česká ekipa

A bylo se opravdu na co dívat. Středa pokračuje především pro Marušku měřením a veterinární přejímkou. A večer následovně losování pořadí do drezurní zkoušky.
 
Fotogalerka ze slkavnostního zahájení je na našem FB profilu - ZDE <<<
 

Úterý 23. 7. 2013

V Arezzu je opět teplota nad 30 stupni ...a bude stále tepleji možná i díky očekávanému zahájení mistrovství Evropy Pony. Dnes proběhlo slavnostní a vzrušující slavnostní zahájení s průvodem všech 17 zúčastněných národů a byl slavnostně zahájen evropský šampionát pony. Asi 160 mladých jezdců ve věku do 16 let, bude již od zitřka bojovat ve třech disciplínách:  54 ve skákání, 55 v drezuře a 51 ve všestrannosti.  

Všichni jezdci mají za sebou namáhavou přípravu, kterou již od zítřka, kdy startuje od 8:00 hodin drezurní část mistrovství mohou ukázat a zúročit.

Naše holky jdou do boje po 10 hodině ve čtvrtek 25. července :) Držte palečky!!! A případně sledujte online na webu: ME Pony <<<


 

 

Pondělí 22. 7. 2013

Již jen necelých 23 hodin zbývá do zahájení nejvýznamnější kontinentální sportovní pony akce roku 2013 - Mistrovství Evropy pony 2013 v parkurovém skákání, drezuře a všestrannosti. Dlouho očekávaná událost je ve skutečnosti naplánována do Arezza - Equestrian Centre od úterý 23. do neděle 28.červenece. Potvrzena na tomto mítinku je účast zástupců nejméně ze sedmnácti států - Rakouska, Belgie, Dánska, Francie, Německa, Velká Británie, Irska, Itálie, Nizozemska, Norska, Polska, České republiky, Ruska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Maďarska - celkem 206 soutěžních dvojic ve všech třech disciplínách šampionátu a CSI-P.

V místě konaní již máme i naše dvojice. V Arezzu stejně jako u nás panuje opravdové letní počasí. Naše dvě drezurní dvojice čeká zítra měření pony a následně veterinární přejímka a večer při losování pak bude mít vedoucí ekipy Ing. Michaela Pavlisová již oficiální sportovní povinnosti jako vedoucí ekipy a od 19:30 hodin je na programu slavnostní zahajovací ceremoniál.

A již ve středu ráno od 8:00 hodin startují mistrovské drezurní soutěže. Budeme netpělivě čekat, kdy budou naše jezdkyně nalosovány. 

PS. Chcete-li holkám zanechat vzkazy - přidejte je do komentářů pod článkem určitě jim udělají radost!!!


 

Neděle 21. 7. 2013

Čas se ponachýlil a naše želízka vyrážejí do Arezza!

Drezurní jezdkyně Tereza Markusková a Míša Pavlisová již v úterý okusí italský drezurní písek a již ve středu případně ve čtvrtek (dle losu) nastoupí do 1. kola mistrovské soutěže - úlohy FEI pony team.

Všestranná Marie Dvořáková má času na okoukání více, neb první boje pro ní začínají ve čtvrtek odpoledne případně v pátek ráno opět dle losu do drezurní zkoušky. Soutěže ve všestrannosti pokračuje v sobotu terénní zkouškou a v neděli vrcholí skokovou zkouškou.

Drezurní soutěže po úvodním kole ze kterého mimo jiné vzejdou i výsledky soutěží družstev, pokračují v pátek a s

obotu úlohou FEI pony jednotlivci opět dělenou na dva dny (uvidíme zda-li bude nakonec tolik jezdců, že bude nutno dělit). Připomínáme jen, že drezurní jezdci jako jediní musejí plnit kvalifkaci vypsanou přímo FEI!

Nakonec tedy jen připomínáme, že vedoucím naší ekipy je Ing. Michaela Pavlisová, která nás bude průběžně z místa dění informovat.

Holkám přejeme hodně moc sportovních úspěchů!

Celý výsledkový servis přináší po vzoru velkých podniků zavedená německá společnost Hippo Data, která již dnes přináší "time program"  mistrovství pro všechny tři disciplíny.

 

Sledujte online tedy DREZURU i VŠESTRANNOST <<<


Seznam našich účastníku na ME pony 2013 odtajněn!

Ve všestrannosti nás bude stejně jako loni reprezentovat Maruška Dvořáková s Chockem a v drezuře to bude dvojice jezdkyň Terka Markusková s Limetree Aracorn a Míša Pavlisová s Holsteins Dirigent.

Vedoucím naší ekipy je Ing. Michaela Pavlisová a pevně věříme, že se našim děvčatům bude dařit. Maruška už zná oč běží, Terka je nováčkem i Míša ta však oželela svým rozhodnutím start na republikovém šampionátu velkých koní v drezuře, kde třikrát po sobě vybojovala titul!

Tedy na sklonku měsíce července budeme držet palce našim vyslancům v Arezzu a pevně věříme, že někteří i v místě dění!

 

Pořadatelem ME Pony 2013 - Arezzo

14. ledna 2013 - Předsednictvo FEI na své valné hromadě, která se konala 5. - 7. listopadu 2012 v Istanbulu přidělilo konání ME Pony 2013 italskému středisku Arezzo.

Mistrovství Evropy pony v drezúře, parkuru a všestrannosti se mělo konat 16. - 21. července 2013 posléze byl termín přesunut o týden později 23. - 28. července 2013 a přivítá ho jezdecká aréna Marzott Arezoo.Arezzo - známé italské jezdecké středisko, které je dlouholetým organizátorem CSI Toscana Tour a Global Champions' Tour  v parkurovém skákání. V září 2012 poprvé ve středisku proběhl i drezurní mezinárodní mítink CDI.

Středisko má bohaté zkušenost s pořádáním italských šampionátů od parkurového skákání přes drezuru až třeba k westernovému ježdění.

Pro zajímavost bude kupříkladu středisko v Arezzu nejen hostitelem ME Pony 2013 ale i hostitelem o rok později skokového ME juniourů a mladých jezdců 2014 jenž bylo Arezzu přiděleno FEI již v roce 2011.

Pro případné zájemce jsou na programu v Arezzu mezinárodní závody: 12. 3. - 14. 4. - TOSCANA TOUR, 10. - 12. 5. CSIP, 16. - 19. 5. CSIP.

V případě zájmu o starty na těchto mítincích, které jsou vždy součástí 3* mezinárodních závodů je třeba s velkým předstihem kontaktovat manažerku!

 


Související články:
ME pony 2023 Le Mans (29.07.2023)
Drezurní část ME pony rozlosována (25.07.2023)
Začíná ME pony v Le Mans (24.07.2023)
ME pony se blíží (19.07.2023)
Mistrovství Evropy pony 2023 (02.11.2022)
Irské vítězství ve všestrannosti i skocích (07.08.2022)
Celé drezurní podium pro německé dívky (07.08.2022)
Irové jsou novými mistry Evropy v parkurovém skákání pony (05.08.2022)
Skoková část ME pony (05.08.2022)
Německé mistryně Evropy v drezuře (05.08.2022)
ME pony ve Strzegomi zahájeno (05.08.2022)
ME pony 2022 Strzegom (01.08.2022)
ME pony 2022 Strzegom (06.07.2022)
ME pony 2022 (07.10.2021)
ME pony Strzegom (13.08.2021)
ME pony Strzegom (12.08.2021)
ME pony 2021 se blíží (06.08.2021)
Nominace jezdců na ME pony 2021 (13.07.2021)
ME Pony 2020 v Maďarsku (29.08.2020)
ME Pony 2020 v Maďarsku a druhý soutěžní den (27.08.2020)
ME Pony 2020 v Maďarsku a úvodní soutěžní den (26.08.2020)
ME Pony 2020 v Maďarsku (25.08.2020)
ME Pony 2020 v Maďarsku (11.06.2020)
ME pony v červencovém termínu zrušeno (19.05.2020)
ME pony 2017 (25.07.2017)
ME pony 2017 s naší účastí (11.07.2017)
ME pony 2016 hostí Dánsko (05.11.2015)
ME Pony 2015 (08.08.2015)
ME pony 2014 (03.08.2014)
Pojeďte na ME Pony 2013 Arezzo (06.07.2013)
Rozpis ME Pony 2013 (16.05.2013)
Limit FEI pro start na ME Pony 2013 (28.01.2013)
ME Pony 2012 (23.07.2012)
Evropské mistrovství pony bylo zahájeno! (18.07.2012)
ME Pony 2012 (14.06.2012)
Irský úspěch... (06.05.2012)
ME Pony 2012 (31.08.2011)
ME Pony 2011 - Jaszkowo (25.07.2011)
ME Pony 2011 - Jaszkowo (21.07.2011)
ME Pony 2010 (25.12.2009)
Mistrovství Evropy Pony 2009 (27.07.2009)
ME Avenches 2008 - /aktualizováno/ (25.07.2008)
ME PONY 2007- zhodnocení skokové části (24.07.2007)
ME Pony 2007-info-výsledky (18.07.2007)
ME Pony (11.07.2007)
| Autor: Honza | Vydáno dne 28. 07. 2013 | 5273 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Partneři pony sportu
Partner - ČP Styl a Skok pony 2020-2022 Partner Finále - ČP Styl a Skok pony 2022 Partner - ČP Styl pony 2012-2022 Partner - Benjamin Cupu 2015 Partner - ČP skoky pony 2020
Inzerce
INZSYS_BLOK
Inzertní systém - kategorie
1. Koně
2. Připouštění - Hřebci
3. Vybavení
4. Služby
5. Akce
6. Práce, brigády
7. Seznamka
8. Stroje
9. Ostatní a nezařazené
Nabídka bezpečnostních vest
Dance and Jump - VESTY
Jan Hauzr - VESTY
Dance and Jump - VESTY
Zde může být zrovna Vaše reklama
Fotogalerie 2008
Fotogalerie 7. kvalifikace PONYLIGA 2008 - Heroutice - 23.11.2008
Fotogalerie Finále JCHS 2008 - Zduchovice - 11.10.2008
Fotogalerie 4. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 21. 10. 2008
Fotogalerie 4. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 20. 9. 2008
Fotogalerie z premierových pony handicapů - Dražka - 13. 9. 2008
Fotogalerie z MČR pony ve skákání a drezuře Frenštát 2008
Fotogalerie z CSIJYCh /CSNP - Heroutice - 4. - 6. července 2008
Fotogalerie 3. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 7.- 8. 6. 2008

Copyright Honza Matuška 2006 - 2024
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server