Zprávy komise pony

Pravidla pony a důležité změny

Hned na úvod jen dodatek, nová či aktualizovaná pravidla budou platit od 1. 4. 2012 do té doby platí stále ještě platná pravidla aktualizovaná v roce 2011. 

Několik důležitých změn čeká na jezdce v sedle pony od avizovaného data tou asi největší změnou oproti letům minulým je u skokových soutěží a skokových zkoušek u všestrannosti (včetně terénní zk.) povinná ochranná vesta, kterou nenahrazuje páteřní chránič! To je asi nejzásadnější změna na úvod!Projedeme-li pravidla svižně od začátku ihned na úvod změna pro účastníky MČR, zde je věkový limit u pony od 5 let!

 

Důležitým a často opomíjeným detailem přihlášek na národní závody je povinnost přihlašovatele u pony uvádět KVH!

 

U skokových soutěží je blíže specifikována problematika "pony handicapu" a rozeskakování v rámci těchto soutěží. Důležitý závěr, který z textu vyplývá je, že by pořadatel před začátkem handicapové soutěže měl oznámit, jak bude rozeskakování realizováno (rozeskakovaní proběhne buď celé po skončení všech startujících, nebo po dojetí dané výškové kategorie po úpravě překážek, nebo vždy po dojetí následující výškové kategorie).

 

Pro drezurní jezdce jsou zde úplně nové FEI pony úlohy, které jsou platné od 1. 1. 2012 mimo FEI volné sestavy, která od roku 2009 nedoznala změn. Z pravidel drezurních je zde opět tolik diskutovaný bič a národní úprava s možností startu s bičem 1 m (oproti loňským dvou délkám a z ohledem na FEI pravidla je zde letos sjednocení na jednu délku). Dalším důležitým bodem jsou ostruhy! FEI přichází v pravidlech s délkou ne delší než 3,5 cm! Pro národní úlohy zůstává v platnosti max délka do 1,5 cm! I zde, pozor-hovoříme o pravidlech pony! V rámci národních úloh dochází k úpravám v koeficientech u souhrných známek (po letech, ale přeci).

 

U všestrannosti již zmiňovaná povinnost i u skokové zkoušky ochranné vesty. Nově aktualizovaná sekce o mezinárodních soutěžích ve všestrannosti a tabulky obtížností FEI pony C. Nově jako poslední příloha pravidel aktualizována tabulka soutěží všestrannosti - možné drezurní úlohy u drezurních zkoušek, délky terénních zkoušek i počty skoků. Větší možnost pro pořadatele volit ze širšího spektra drezurních úloh.

 

Co se nezadiřilo: změna u funkcionářů v soutěžích ST a vyšších. Zde bohužel náš návrh na pouze specializovaného hlavního rozhodčího a na ostatní rozhodčí neprošel a zůstává stále povinnost hlavní - specialista, ostatní - národní rozhodčí. Vše by ještě mohlo trochu poupravit nové znění Všeobecných pravidel, které však k dispozici nemáme! Změna další, která se týkala opět pravidel zejména všeobecných nebyla akceptována v nově schváleném bodu z roku 2011 o povinnosti dokončení 5 jezdců u S a D pro případné započítávání výsledků do žebříčků.

 

To byl je malý nástin asi nejdůležitějších změn pravidel respektivě převzetí úprav FEI. Celé si můžete již brzy stáhnout na webu ČJF. Poté budou k dispozici i na našich stránkách.

 

Připravujeme pro Vás i jeden z nových bodů respektivě upravených bodů skokových pravidel týkající se stylových soutěží. O tom zase příště.

 

Případné dotazy či připomínky opět přivítáme! Příležitost máte v komentech pod článkem, případně rozsáhlejší připomínky či návrhy můžete zaslat emailem na adresu mahon@centrum.cz.

 

P.S. Než jsem stihl článek dopsat jsou již pravidla k dispozici!

 

PRAVIDLA PONY PLATNÁ OD 1. 4. 2012 <<<

 

 

 

 


| Autor: Honza | Vydáno dne 24. 02. 2012 | 2949 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Partneři pony sportu 2015
Partner - Styl šampionatu pony 2015 a seriálu Ponyliga Partner - Benjamin Cupu 2015
Inzerce
INZSYS_BLOK
Inzertní systém - kategorie
1. Koně
2. Připouštění - Hřebci
3. Vybavení
4. Služby
5. Akce
6. Práce, brigády
7. Seznamka
8. Stroje
9. Ostatní a nezařazené
Nabídka bezpečnostních vest
Dance and Jump - VESTY
Jan Hauzr - VESTY
Dance and Jump - VESTY
Zde může být zrovna Vaše reklama
Fotogalerie 2008
Fotogalerie 7. kvalifikace PONYLIGA 2008 - Heroutice - 23.11.2008
Fotogalerie Finále JCHS 2008 - Zduchovice - 11.10.2008
Fotogalerie 4. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 21. 10. 2008
Fotogalerie 4. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 20. 9. 2008
Fotogalerie z premierových pony handicapů - Dražka - 13. 9. 2008
Fotogalerie z MČR pony ve skákání a drezuře Frenštát 2008
Fotogalerie z CSIJYCh /CSNP - Heroutice - 4. - 6. července 2008
Fotogalerie 3. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 7.- 8. 6. 2008

Copyright Honza Matuška 2006 - 2016
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server