Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 252 nalezených)

Informace

Zpráva Disciplinární komise při konferenci ČJF

Na jednání Konference ČJF 16. 11. 2016 v Nymburku přednesl předseda Dik JUDr. Petr Toman zprávu komise od poslední konference v ní se mimo jiné uvádí i výsledek dvou stížností na "bývalou" Pony komisi a jednotlivé členy...

.... V roce 2016 jsme projednávali celkem 4 případy:
- Dva se týkaly opakovaných stížností stěžovatelky Balouškové na nesprávné vyhodnocení Pony žebříčku v roce 2015. Předmět stížnosti spočíval v tom, že stěžovatelka Baloušková nebyla spokojena s vyhodnocením pony jezdců za rok 2015. Domnívala se, že první měla být její dcera a nikoliv dcera členky pony komise paní Vingrálkové. První stížnost, která směřovala na Pony komisi jako celek, byla zamítnuta, neboť orgán nemůže být obviněn za svoji činnost. Druhá stížnost stěžovatelky Balouškové již směřovala pouze proti dvěma členům pony komise (paní Vingrálkové a ing. Pavlisové) a projednávaly ji nejprve příslušné oblastní výbory, které ji zamítly. Po podaném odvolání ji zamítla jako nedůvodnou i DiK.

Ani s tím se stěžovatelka Baloušková nesmířila a podala disciplinární stížnost na členy disciplinární komise, o nichž dosud nebylo rozhodnuto.

Jak vidno tato zpráva po skoro roce uzavřela dohadování...

 

Ze zprávy prezidenta ČJF nezbývá než vyzdvihnou větu směřující k činnosti pony...

...Velkého rozvoje dosáhlo i sportování těch nejmenších na ponících. Ve všech disciplínách zaznamenáváme nárůst soutěžících dětí a věříme, že se brzy dočkáme i nějakého úspěchu na poli mezinárodním.

..na to, že všechny projekty pro uplynulou sezonu byly připraveny odstoupivší komisí pony je to vlastně poděkování za odvedenou práci, proto přejme do dalšího roku další rozvoj a další zaznamenávání NÁRŮSTU soutěžících!

Pevně lze předpokládat, že výzva a výběrové řízení na manažera pony (ačkoli v Radě nebyla podpora na komisi pony a činnost měla být ukončena - zápis Rady ze dne 22. 3. 2016) přinese i další nárůst nejmenších a další nové projekty do tohoto odvětví!

 

Zdroj: www.cjf.cz - zpráva o činnosti VV, zpráva o činnosti Dik


| Autor: Honza | Vydáno dne 20. 12. 2016 | 1427 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Výběrové řízení na manažera komise pony

Česká jezdecká federace vypisuje výběrové řízení na pozici manažera komise pony!

Podmínky uveřejňuje na svých stránkách organizace a s termínem 3. 1. 2017 jako konečnou možností podání nabídek!

Podmínky výběrového řízení na pozici manažéra komise pony <<<

 

Zdroj: www.cjf.cz


| Autor: Honza | Vydáno dne 20. 12. 2016 | 1144 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Videa finále Ponyligy a Pony Extraligy a TV

Aktuálně - ZDE na webu EQUITV.CZ <<< videa!!!

Díky štábu EQUITV.CZ budou opět během následujících dní k dispozici i celá videa nezkrácených jízd finálových dvojic obou finálových soutěží jak Ponyligy, tak i Pony Extraligy se střídáním koní, tak i rozhovory tradičně na webu Equitv.cz.

V pondělním programu dětského kanálu ČT D, resp. pořadu "Zprávičky" by měla být i tradičně stejně jako vloni či při MČR pony reportáž z proběhlého finále.

Zprávičky jsou na programu ČT D v pondělí 21. 11. od 18:40 hodin.

 


| Autor: Honza | Vydáno dne 20. 11. 2016 | 1351 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Připomínky k STP pony 2017

Na našem webu se přes deset let aktuálně informovalo o tom co se v pony sportu děje a připravuje, proto i nyní si dovolíme "tu a tam" přinášet postřehy, názory, případně podněty k situaci jenž nám není cizí a vzdálená...
 
Dnes přinášíme "připomínky k uveřejněným STP pony pro rok 2017", které nám k dispozici dala Ing. Michaela Pavlisová.
 

Tyto připomínky jsem zpracovala po dlouhé úvaze, zda má něco v našem sportu ještě smysl. Pokud vedly k novým změnám v STP pony 2017 konkrétní připomínky z jednotlivých oblastí naší federace, z řad trenérů, členů, rozhodčích … pak rozumím, že se VV ČJF v zájmu „nefunkčního“ modelu dosavadního MČR pony přiklonil k takto zásadní změně. Pokud to bylo pouze ve snaze provést jakoukoliv změnu, pak s těmito novými STP nemohu souhlasit.

Zásadní změny převážně v kategorii pony / podrobněji v příloze /  :
1. Drezurní úlohy pro kategorie 8-13 let 
změna úloh – úlohy na 40m obdélníku jsou nahrazeny úlohami na 60m obdélníku FEI pro velké koně
2. Věk koně  na MČR – pony i velké koně
Dle pravidel FEI jsou úlohy vypsané na MČR pony 2017 a MČR v drezuře pro kategorii dětí DU-A, DU-B, DD, DJ přístupny pouze dětem na 6-ti letých koních a starších !!! U nás je národní úpravou povolena minimální hranice 5 let – paradoxně je u pony povolena jen pro nejmenší děti 8-10 let v drezuře I skákání 
3. Nové věkové kategorie 
Dosavadní kategorie obsáhly děti od 8-12 let, 13-16 let. Mistrovství bylo opravdovým vrcholem sezóny pro ty nejlepší. I na mistrovství Evropy je pouze jedna věková kategorie jezdců 12-16 let / rozhraní 5 let/,  kde soupeří  ti 12-ti letí se zkušenými 16-ti letými. Tímto rozdělením hrozí nenaplnění jednotlivých kategorií.
4. Dle mého názoru smysl MASTERS
Nová drezurní kategorie pro věkovou kategorii 8-16 let je určena pro jezdce schopné “korektně”
předvést tyto mezinárodní úlohy. Bohužel na dosavadních MČR pony jsme byli svědky toho, že prozatimní úlohy DD, DJ byly mnohdy nad síly dvojic. 
5. Pojem garanta v STP – str.22 - ??
…” Každý jezdec MČR pony musí mít během doby, kdy jezdec sedí na koni přítomného garanta, jímž je trenér či instruktor jezdectví dané dvojice a který za dvojici zodpovídá. V případě nepřítomnosti zodpovídá vedoucí ekipy. “ – ale každého jezdce netrénuje licentovaný trenér nebo instruktor …
6. Zamýšlené zrušení pony úloh
Všechny okolní státy využívají především na národních závodech do st.obtížnosti L prioritně malé obdélníky. 
7. Počty medailí na MČR pony 2017
Budí to dojem, jako bychom potřebovali na MČR pony dostat všechny licentované pony jezdce – a mít co nejvíce mistrů… Na mistrovstvích mají měřit síly ti nejlepší, a nejlepší z nejlepších se stane mistrem. …
 
 
 
Michaela Pavlisová

| Autor: Honza | Vydáno dne 10. 11. 2016 | 1539 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Schválené termíny MČR pro rok 2017

Jsou známy termíny mistrovských podniků pro rok 2017.

Informaci o termínové listině přináší web ČJF a z něj je patrné, že všestranné mistrovství kopíruje letošní linii a uskutěční se pro všechny věkové kategorie pospolu v termínu 20. - 23. 7. 2017 v Pardubicích.

Skokově-drezurní formát společného mistrovství pony zůstal zachován a termínově by se měl uskutečnit ve Zduchovicích 17. - 20. srpna 2017.

Jakých dozná změn právě zmiňovaný tradiční mistrovský drezurně - skokový podnik? Otázka, která je otevřená a na kterou odpoví následující čas, neb máme komisi na rozvoj pony sportu jmenovanou VV ČJF a máme i koncept pony, který dle zápisu VV ČJF představil víceprezident pro sport, takže se nechme dalším vývojem překvapit! 


| Autor: Honza | Vydáno dne 25. 09. 2016 | 1580 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Dnes MČR pony ve Zpravičkách

Dnes 16.8. od 18:40 hodin máte příležitost shlédnout na českotelevizním dětském kanálu Déčko v pořadu Zprávičky report z MČR pony, respektive se jedná o malou pozvánku na sestřih, který se připravuje na příští týden!

| Autor: Honza | Vydáno dne 16. 08. 2016 | 1489 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

MČR pony skoky a drezura 2016

Aktualizováno 15.8. - 22:10h. * Všechny fotogalerie z MČR jsou již k dispozici na webu www.horse.zonerama.com <<< ze kterého si je v originálech můžete objednat! Galerka ještě jedna bude přidána a to ze společného focení s Darou a ta bude zadarmo ke stažení!


Aktualizováno 15.8. - 09:14h. * Televizní sestřih z MČR pony 2016 bude na programu ČT Sport odvysílán v premieřeve středu 24. 8. od 13:20 hodin!


 
Drezura 8-12 let na pony do 135 cm   Drezura 8-12 let na pony B
   
Skoky 13-16 let na pony do 148cm    

Aktualizováno 14.8. - 18:10h. * Fotogalerie ze čtvrtka, pátku a soboty jsou k dispozici na webu www.horse.zonerama.com <<<


Aktualizováno 14.8. - 18:00h. * Přidány nedělní výsledovky! 


Aktualizováno 14.8. - 10:47h. * Známe třetí mistryni v drezuře věkové kategorie 13-16 let zvítězila Zuzana Baloušková a Lipton Samba.


Aktualizováno 13.8. - 20:00h. * Přidány sobotní výsledovky a nedělní startka volné sestavy pro drezurní 3. kolo - začínáme v 9 hodin drezurou a pokračujeme od 12 hodin skoky třetích kol - viz tabulka a startky třetích kol.


Aktualizováno 13.8. - 12:47h. * Známe druhou mistryni v drezuře věkové kategorie 8-12 let na pony kat. "B" zvítězila Lucka Šlamborová a OLALA ! Gratulujeme :)


Aktualizováno 13.8. - 11:00h. * Známe první mistryni v drezuře věkové kategorie 8-12 let na pony do 135cm zvítězila Dominika Tomíková a KENY ! Gratulujeme :)


Aktualizováno 12.8. - 22:00h. * Přidány startky na sobotní program a předběžný časový harmonogram. Již zítra po obědě budeme znát nové mistry ČR v drezuře!


Aktualizováno 12.8. - 12:00h. * Výsledek prvního kola drezurního MČR jezdecké kat. 8-12 let na pony kategorie B a přidána sobotní startka pro tuto soutěž do druhého kola!


Aktualizováno 12.8. - 09:30h. * Výsledek prvního kola drezurního MČR jezdecké kat. 8-12 let na pony do 135cm a přidána sobotní startka pro tuto soutěž do druhého kola!


Aktualizováno 12.8. - 09:15h. * Aktualizován časový harmonogram na sobotu uvedený v tabulce!


Aktualizováno 12.8. - 01:15h. * Přidána čtvrteční fotogalerie úvodního dne, kde na 785 fotkách mapujeme soutěžní skokovou část. Fotky dle pořadových čísel lze pochopitelně jako vždy tradičně dle dispozic na stránkách v datové podobě po mistráku objednat!


Aktualizováno 11.8. - 23:00h. * Přidány kompletní čtvrteční výsledky a páteční startky včetně předběžného časového programu, který je pro drezury dán a skoky začínají ve 14 hodin.

Čtvrteční vítězové:

0 * ZP - Zuzana Hradilová - Gay Time - Wrbna racing,

1* ZLP - David Štefánský - Scheila - JK Toužim,

2* ZLPSA styl - Wiesnerová Karolína - Sweet Heart - Pony park 

3 *ZLPB styl - Žaneta Prošková - Dourello - Equinne Hoffmeister,

4 * LPB - Petr - Jan Matuška - Glen Ally - Jezdecký klub Dražka

5 * LPB styl - Tereza Svobodová - Nela - JK Opřetice


Aktualizováno 11.8. - 11:45h. * Přidán výsledek handicapu ZP

Aktualizováno 10.8. - 19:00h. * Přidány předběžné startky na finále SŠP a drezurní zkoušku Šampionátu nadějí a seznam na drezurní trenink, který proběhne na obdelníku 20x60m od 12 do 14 hodin a po přestavbě a úpravě bude pokračovat od 14:15 do 17 hodin na obdelníku 20 x 40m a od 18 hodin pak zahájí na obdelníku drezurní zkoušku účastníci Šampionátu nadějí.


Aktualizováno 9. 8. - 22:00 h. * Aktuální startovní listiny budou k dispozici zde či na stránkách pořadatele po prezentacích, které jsou do čtvrteční 10:30 hodin!

A prosíme nezapomeňte i na jeden z bodů rozpisu, který hovoří: Přihlášky do otevřených či zahajovacích soutěží budou realizovány přímo v místě s povinností přihlášení do 18 hodin dne předcházejícímu dané soutěži.

Znamená to tedy, že v případě zájmu startu v zahajovacích soutěžích musí být nahlášeno do středeční 18 hodiny!!! Děkujeme !!!

Předběžný časový program - čtvrtek - 11. srpna 2016 <<<

 

MČR Pony S + D 2016
SEZNAM ÚČASTNÍKŮ MČR, SŠP, ŠN 2016
Čtvrtek 27. srpna 2016
  7:00-10:30 Prezentace a veterinární přejímka      
0. 11:00 Handicap ZP   Výsledky FOTO
1. 12:15 Zahajovací skákání hand ZLP pro jezdce ve věku 8 – 12 let   Výsledky FOTO
2. 13:45 Finále styl šampionátu 8-12 let ZLPS+ZLPA STARTKA Výsledky FOTO
3. 14:45 Finále styl šampionátu 8-12 let ZLPB STARTKA Výsledky FOTO
4. 15:45 Zahajovací skákání LPB pro jezdce ve věku 13 – 16 let   Výsledky FOTO
5. 17:00 Finále styl šampionátu 13-16 let  STARTKA Výsledky FOTO
  12:00-17:00 Drezurní trenink 12-14h. (20x60); 14:15-17h. (20x40) STARTKA    
6. 18:00 ŠAMPIONÁT NADĚJÍ 2016 - Drezurní zkouška P2 / 2016 STARTKA Výsledky  
  20:00
Schůzka vedoucích ekip–restaurace–losování startovního pořadí

Aktuální výsledky ON-LINE naleznete na uvedených odkazech od čtvrtka!!!

ON-LINE - Výsledky drezurní části ONLINE - Výsledky skokové části

 


| Autor: Honza | Vydáno dne 09. 08. 2016 | 2558 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

MČR pony a seznam účastníků

S blížícím se zahájením MČR pony ve skocích a drezuře Vám dnes předkládáme seznam přihlášených dvojic do mistrovských soutěží, Šampionátu nadějí a i finále Styl šampionátu pony 2016.

 

Seznam účastníků MČR pony 2016 <<<


| Autor: Honza | Vydáno dne 07. 08. 2016 | 2071 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

MČR klepe na dveře...

Vrchol domácí jezdecké sezony pro jezdce na pony se nezadržitelně blíží.

Již příští týden touto dobou budou mít někteří účastníci za sebou první kola mistrovských soutěží.

A jak vše vypadá řečí čísel? Každý rok se zamýšlíme nad počtem účastníků a nejinak je tomu i dnes.

Po zajímavě připravené sezoně a slibně připravených projektech by se dalo čekat, že číslo které zajímá z hlediska statistiky asi zodpovědné bude vyšší než je realita. Ano, čísla přihlášených, která vždy k finální podobě účastníků doznají změn většinou záporných jsou letos nižší!

Loňský součet mistrovských dvojic na počátku bojů byl 142, letošní číslo po uzávěrkách je 130.

Konečný součet je vždy po akci, takže pevně věřme, že všichni přihlášení dorazí a číslo nebude klesat jak tomu mezi uzávěrkou přihlášek a samotným závodem bývá.

Bohužel pokles a to výrazný je i u Šampionátu nadějí, kdy v loňském roce  bylo na startu úvodní drezurní zkoušky 14 dvojic! Tolik jich asi letos bohužel neuvidíme, ale číslo přihlášených slibuje, že i tato soutěž bude moci proběhnout, aby odpovídala našim platným pravidlům.

Seznam účastníků se připravuje a všichni pevně věříme, že i letošní v pořadí již šestnáctý mistrovský podnik pro pony nebude takovéhoto charakteru poslední, při změnách které se v letošním roce okolo pony dějí!


| Autor: Honza | Vydáno dne 05. 08. 2016 | 1658 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Šampionát nadějí 2016 bude!

Jak uvádí web ČJF VV ČJF schválil 14.6.2016 pravidla Šampionátu nadějí 2016. Projektu, který již několik let zdárně vždy bývalá komise pony zařazovala do programu MČR! I tímto tedy je prokázáno, že další z projektů odstoupivší komise nebyl tak špatný, aby si nezasloužil další rok života, nezbývá než poděkovat, že i v tomto zvítězil rozum!


I v rámci letošního mistrovského podniku proběhne již z loňských let známá kombinovaná drezurně-skoková soutěž  Šampionát nadějí 2016. Soutěž je určena zejména pro dvojice, které ještě díky svým jezdeckým začátkům nemají ambice účasti v mistrovských soutěžích a má za cíl podporu všestrannému jezdeckému umu, díky kombinaci drezury a skákání v jedné kombinované soutěži a rozumnému přechodu jezdců mladší věkové kategorie s pony nižší KVH (S) na vyšších (A).

Soutěž přístupná pro jezdce do 12 let startující maximálně druhým rokem na pony KVH do 135 cm!

Šampionát nadějí 2016 je kombinovaná soutěž jednotlivců složená ze dvou zkoušek a to drezurní a skokové, konaných ve dvou případně třech dnech v rámci MČR Pony 2016 složená z jedné dané drezurní úlohy (P2/2014) a dvou kol skokové soutěže hodnocené na styl (ZPA).

Celá pravidla najdete na webu ČJF, která je i pořadatelem, tudíž odpovídá i za kontrolu plnění kvalifikačních limitů účastníků.


| Autor: Honza | Vydáno dne 15. 06. 2016 | 1661 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Ohlédnutí a zamyšlení hlavní rozhodčí mistrovských pony klání Pavly Loudové

Dovolte, abych prezentoval názor, zamyšlení a rozbor Pavly Loudové, která byla léta ve funkci hlavní rozhodčí mistrovských podniků pony.


Působila jsem několik let ve funkci hlavního rozhodčího na MČR pony a se značným znepokojením sleduji, co se v poslední době kolem pony sportu děje, zejména kolem stylových soutěží.

 

V roce 2015 pony komise poprvé prosadila zařazení stylových soutěží do prvého kola skokového šampionátu. Zaregistrovala jsem přímo na místě dost negativních ohlasů - že je vše po stylu rozhodnuto, snahu o sepsání petice proti apod.

   

Když stylová kola skončila a byly vyvěšeny výsledky, negativní řeči ztichly, protože se ukázalo, že je to trochu jinak.

 

    Podívejme se na čísla:

 

     zahajovací ZLP pro pony S a A  děti 8 – 12 let

1.     dvojice 8,4         16. dvojice   6,3        rozdíl   2,1 bodu

všichni se vešli do jedné chyby

 

     zahajovací skákání ZLPB  děti 8 – 12 let   (jen 8 dvojic)

1.     dvojice   8,2       5. dvojice   6,8          rozdíl    1,4 bodu

další jezdci překonali parkur s potížemi, byli penalizováni i za překročení času, přesto nejhorší výsledek 3,5 bodu znamenal ztrátu na vedoucí dvojici jen 4,7 bodu

souhrn – všichni do dvou chyb

 

     zahajovací skákání LPB  děti 13 – 16 let

1.     dvojice   8,5       14. dvojice  6,5        rozdíl 2,0

 

šance do dalších kol naprosto vyrovnané!

 

Pokud někdo argumentuje tím, že stylové soutěže všechno zkreslí, (protože sám nemá poníka na styl), je to argumentace velmi špatná.  Jestliže chceme, aby děti jezdily od počátku korektně a nelítaly se svými poníky jen bezhlavě od překážky k překážce, tak zrušení stylových soutěží na MČR není ta správná cesta. Tam by měli být opravdu ti nejlepší a to jsou nejen dle mých představ ti, na které je radost se dívat.

 

Pavla Loudová


| Autor: Honza | Vydáno dne 26. 05. 2016 | 1694 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Opět jsme svědky změny změn!

S odkazem na server Jezdci.cz, který přináší s odkazem na TZ ČJF informaci o změně STP pony a to zrušení prvního kola na styl u mladší věkové kategorie, dochází i ke změně STP faktické!

Co toto přináší si asi VV ČJF a Rada ČJF neuvědomuje! Opomeneme-li předvolební sliby podpoře stylového ježdění a styl šampionátu z úst současného víceprezidenta pro sport p. Rejnka, který se osobně před rokem v Humpolci tomuto zavázal a pamět ho očividně zklamala! I když , aby vše nebylo jen černé VV ČJF na svém zasedání 12. 4. 2016 nepodpořil zrušení prvního stylového kola na MČR pony v poměru 1:4, (kdo byl PRO zápis neuvádí?) bohužel za tři neděle bylo vše jinak!

Je toto opravdu správný a rozhodný postoj našich nejvyšších představitelů? To si odpovězte sami! Jeden den budete trvrdit to a druhý ono?

 

Stejně tak po změně pravidel pony k 15.4. dochází opět k další změně k datu 9.5. !!! Zdá se Vám vše jako Kocourkov? Nezdá! Proto tedy díky špatné úpravě a připomínkování dochází k další specifikaci startu jezdců na pony v drezurních soutěžích resp. MČR, která v pony pravidlech nemusí být vůbec!

 

A vše na konec ... souvislost!!! Při zrušení zahajovacích soutěží na styl již bude moct těžko být naplněn a realizován VV ČJF 4. 2. 2016 schválený seriál Styl šampionátu pony, který jasně hovoří, že finálové kolo SŠP 2016 se jede v rámci zahajovacích soutěží a ty jsou novou úpravou STP zrušeny!

I na toto opravdu "naši zákonodárci" myslí- odpověď nechávám opět na Vás???

Uvidíme asi za tři neděle až přijde další změna změny....nebo, nepřijde nic?

A jen opravdu, toto vše odborná veřejnost chce? 


| Autor: Honza | Vydáno dne 13. 05. 2016 | 1629 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Změny STP, aneb utajeně a bez novinkového odkazu na oficiálních stránkách!

Patrně, lze se jen domnívat, že na jednání VV došlo ke změně STP, které se dotýkají i pony! Bez jakékoli upoutávky v aktualitách na oficiálních stránkách ČJF se objevuje aktualizovaná verze STP!

Škoda jen, že VV neinformuje lépe veřejnost, když u ostatních právě údajně toto byl velký problém! 

Aktualizované STP <<<

 


| Autor: Honza | Vydáno dne 14. 04. 2016 | 1491 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Kdo bude novým manažerem pony?

Pro čtivé čtenáře zápisů není překvapením, že právě dnes vyprší termín, který si na svém jednání 14. 3. 2016 stanovil VV ČJF, kde mimo jiné v zápise daného zasedání bodu 6.2. cituji:

 

"VV schválil vypsání výběrového řízení na Managera Pony komise, které bude ukončeno 8.4.2016

Hlasování: Pro: 5 Proti: 0 Zdržel se:0"

 

Pokud někdo z našich čtenářů našel někde podmínky výběrového řízení, tak asi byl opravdu dobrým sledovatelem, myslím si ale, že dané podmínky nebyly nikde zveřejněny! Proč, když na asistenta sekretariátu bylo řízení vypsáno?

Proč?

Lze si jen vyvozovat konspirační teorie, každopádně pokud neplatí zápisy VV ČJF, co pak platí???


| Autor: Honza | Vydáno dne 08. 04. 2016 | 1369 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Informace

Rezignace versus dobrovolnost povinná!

Přátelé i případní nepřátelé a hlavně soudní lidé. Dovolte mě, abych se s Vámi podělil s něčím, o čem byste v případě úvahy o jakékoli dobrovolné činnosti v rámci organizace asi měli vědět....

Na základě rezignace v komisi pony členové dostali mail s níže uvedeným zněním.

 


Vážený pane Matuško,

rezignaci na funkci člena pony komise beru za VV ČJF na vědomí.

Zároveň mi dovolte Vás informovat, že v souladu s platnou legislativou v České republice, zanikne Vaše funkce uplynutím dvou měsíců od dojití Vašeho rezignačního prohlášení.

Cituji z právního výkladu dr.Tomana: 

"Je třeba mít na paměti úpravu § 160 OZ, podle které „Odstoupí-li člen voleného orgánu za své funkce prohlášením došlým právnické osobě, zaniká funkce uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení." 

Otázkou je, zda člen odborné komise je členem voleného orgánu nebo nikoliv, protože není volen, ale podle Stanov ČJF jmenován. Odpověď najdeme v § 152 odst. 3 OZ, který stanoví, že „Fyzická osoba, která je členem orgánu právnické osoby a která je do funkce volena, jmenována či jinak povolána (dále jen „člen voleného orgánu"), musí být plně svéprávná." Tedy členem voleného orgánu je i člen jmenovaný, tedy i člen odborné komise.

Na člena odborné komise se tedy vztahuje ustanovení § 160 OZ. Pokud chce funkci opustit, musí poslat na ČJF odstoupení a jeho funkce končí teprve uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení. Do té doby musí funkci vykonávat se všemi důsledky s tím spojenými.

Pokud ji nevykonává, lze analogicky použít ustanovení § 2440 odst. 2 OZ, podle kterého „Vypoví-li příkazník příkaz před obstaráním záležitosti, kterou byl zvlášť pověřen, nebo s jejímž obstaráním začal podle všeobecného pověření, nahradí škodu z toho vzešlou podle obecných ustanovení."  " konec citátu.

 

---
S pozdravem,

Ing. Olga Plachá
prezident ČJF

 

Jen na úvod bych Vás všechny soudné chtěl upozornit, že při mém říjnovém odstoupení z legislativní komise jsem nic podobného na svém mailu nenašel??? Už to by ve Vás všech mělo vzbudit po přečtení otázku, proč? Nehodilo se to?

Tak jen k tomu bych měl malé vysvětlení či dotazy, dnes vlastně jedno? Pokud tedy jsem jako člen legislativní komise měl povinně vykonávat činnost ještě dva měsíce ...proč jsem měl druhý den "odříznutý" společný komunikační mail komise? Proč jsem nebyl pozván na jednání legislativní komise 22. 10. 2016, když jsem byl dle uvedeného přípisu (který přišel až po odstoupení z komise pony v březnu 2016) ještě asi povinně funkční, když je uplatňován na členy komise pony asi tedy platil i na člena komise legislativní?

Pochybyl někdo či se jedná a divnou shodu náhod? Odpověď je na Vás!

No, toť asi otázka na kterou nikdo nezná odpověď! Proč tedy po půl roce přichází takovéto opatření, když stejný Občanský zákoník platil na podzim roku 2015 stejně jako v březnu 2016?

Mnoho otazníků znamená, že vše je, tak jak se Vám opravdu nezdá, ale tak jak je! Sám jsem na jednání VV ČJF 18. ledna 2016 slyšel jiný závěr než, který jsem si následně v zápise VV přečetl ve věci pony respektivě nepřečetl a to je možná pokračování či mezihra toho co si můžete přečíst jako reakci na odstoupení z pozice člena komise pony. 

 

A nyní by možná stálo za to přistoupit na amatérský rozklad uvedeného emailového textu!


citace: 160 OZ, podle které „Odstoupí-li člen voleného orgánu za své funkce prohlášením došlým právnické osobě, zaniká funkce uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení."


 ... tento text zdá se docela vypovídajícím "voleného orgánu", ale pozor zde nastává další střet .... jak citace dr. Tomana přináší.


citace: Otázkou je, zda člen odborné komise je členem voleného orgánu nebo nikoliv, protože není volen, ale podle Stanov ČJF jmenován. Odpověď najdeme v § 152 odst. 3 OZ, který stanoví, že „Fyzická osoba, která je členem orgánu právnické osoby a která je do funkce volena, jmenována či jinak povolána (dále jen „člen voleného orgánu"), musí být plně svéprávná." Tedy členem voleného orgánu je i člen jmenovaný, tedy i člen odborné komise.


..zde si i lajk najde, že odst 3 který zmiňuje výklad dr. Tomana nehovoří o daném problému nýbrž odstavec 2 specifikuje text, který výklad zmiňuje...a zde je potřeba zohlednit odstavec 1) § 152 "Právnická osoba si tvoří orgány o jednom členu (individuální) nebo o více členech (kolektivní)." 

Právnickou osobou je ČJF nikoli VV ČJF ten je právě pouze orgánem - kolektivním zapsaným ve spolkovém rejstříku.

A dle stanov ČJF přijatých 12. 5.2011 specifikuje článek 14. - Odborné komise 

14.1. Odborné komise jsou poradními orgány výkonného výboru. Zabezpečují kvalifikované plnění úkolů ČJF.  
Znamená to tedy, že komise je pouze poradním orgánem VV!!!
 
Zde tedy přichází na řadu ta daná otázka, zda-li opravdu je zde uplatnění dvouměsíční lhůty správně vyloženo! Neboť při volební konferenci je každý kandidát vyzván a souhlasí s kandidaturou, v rámci komisí je pouze volen či jmenován a prakticky ani fyzicky nikde nestvrzuje písemně souhlas, je to opravdu vše v souladu s novým OZ?! Je možné tedy vlastně jmenovat kohokoli do čehokoli bez zpětného písemného potvrzení?
 
A rozbor posledního odstavce citace zmiňovaného e-mailu!
Kdo je "příkazník" - ten, kdo je příkazní smlouvou zavázán k obstarání nějaké věci, nebo vykonání jiné činnosti
A co je příkazní smlouva? - Příkazní smlouva (mandatum) je smlouva, kterou se příkazník (mandatář) zavazuje, že pro příkazce (mandanta) obstará nějakou věc nebo vykoná jinou činnost.Příkazník může pracovat za odměnu, je-li předem dohodnuta nebo pokud je zejména vzhledem k jeho povolání obvyklá, jinak svou činnost vykonává bezplatně. Pokud by někdo obstaral cizí záležitost bez uzavření této smlouvy, šlo by o tzv. nepřikázané jednatelství. 
 
A mají členové komisí a další funkcionáři sepsány oboustranné smluvní vztahy?? 
 
 
A na závěr....opět jen opakování...proč v případě mého odstoupení z pozice člena legislativní komise nepřišel tento email a proč tedy došel při odstoupení z komise pony?
Už se snad nikoho raději neptám, jen pro jistotu až někdo z Vás v dobrém budete chtít přiložit ruku k dílu, mějte na paměti, že i kdyby se Vám něco nelíbilo, tak u toho ještě asi dva měšíce budete muset přihlížet! Třeba?
A opravdu budete muset???
 
Pěkný den a v případě dobrovolnických funkcí i doušku odvahy nad každým rozhodnutím, které musíte umět odůvodnit přeje.
 
Jan Matuška

| Autor: Honza | Vydáno dne 05. 04. 2016 | 1523 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Partneři pony sportu 2015
Partner - Styl šampionatu pony 2015 a seriálu Ponyliga Partner - Benjamin Cupu 2015
Inzerce
Inzertní systém - kategorie
1. Koně
2. Připouštění - Hřebci
3. Vybavení
4. Služby
5. Akce (1)
6. Práce, brigády
7. Seznamka
8. Stroje
9. Ostatní a nezařazené
Nabídka bezpečnostních vest
Dance and Jump - VESTY
Jan Hauzr - VESTY
Dance and Jump - VESTY
Zde může být zrovna Vaše reklama
Fotogalerie 2008
Fotogalerie 7. kvalifikace PONYLIGA 2008 - Heroutice - 23.11.2008
Fotogalerie Finále JCHS 2008 - Zduchovice - 11.10.2008
Fotogalerie 4. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 21. 10. 2008
Fotogalerie 4. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 20. 9. 2008
Fotogalerie z premierových pony handicapů - Dražka - 13. 9. 2008
Fotogalerie z MČR pony ve skákání a drezuře Frenštát 2008
Fotogalerie z CSIJYCh /CSNP - Heroutice - 4. - 6. července 2008
Fotogalerie 3. kvalifikačního kola seriálu JCHS 2008 - Zduchovice - 7.- 8. 6. 2008

Copyright Honza Matuška 2006 - 2016
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server