Kolo Speciál proběhlo v Královicích

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 24. 06. 2024

V Královicích u Slaného proběhlo 21. - 23. června 2024 letošní třetí a zároveň předposlední kolo Speciál při ČP ČJF ve stylovém skákání pony jezdců 2024.

Na jezdce čekala stejně jako v předešlých kolech v Nových Zámcích a Zduchovicích i premirově zařazená kombinovaná soutěže pro jezdce ve věku 8-10 let na pony S+A  Naděje pony a pro jezdce ve věku 11-13 let na pony do 148 cm KVH Talent pony.

 

V první zmiňované kombinované soutěži Naděje pony šlo i o případný přímý postup na MČR pony, který si jezdci mohou na kolech Speciál v kombi soutěži vybojovat, kdy první tři dvojice pokud jejich dosažený výsledek splňuje limity kvalifikací na MČR v jízdě na pony získají přímý postup na MČR v jízdě na pony.

 

Vítězkou se stala Zuzana Hájková a WINDHOEK´S  GOMPIE a stříbro si zapsala Zuzka se svým druhým pony ABBÉ (Zuzka má na MČR již přímo kvalifikované oba pony),  a třetí skončila Julie Riedlová a SHERRY stejně jako minulý týden ve Zduchovicích.

 

Ve druhé kombinované soutěži Talent pony pro jezdce věkové kategorie 11-13 let se prezentovalo 7 dvojic a nejlépe si vedla Anna Kukaňová s DIAMOND´S REVITA, druhá skončila Anna Fenclová a ANABELA a třetí skončil Luca Fois a VERDUNKA.

Šlo nejen o přímý postup v soutěži Naděje pony, ale jezdci v soutěžích Naděje a Talent pony bojují o co nejlepší výsledky, protože ze 4 kol Speciál vzejdou i jezdci, kteří budou při slavnostním vyhodnocení při MČR pony oceněni jako Naděje a Talent pony 2024. I o tedy výsledky jde v těchto kombinovaných soutěžích, v každé kategorii bude při MČR vyhodnocen nejlepší trojlístek jezdců! 

 

Sobotní program měl na programu i další kvalifikací stylového poháru a i zde se sešlo přes sto startujících dvojic stejně jako v kolech minulých. Hodnocení prováděla německá tříhvězdová FEI rozhodčí Jacqueline Schmieder spolu se Sylvií Bouškovou a Venuší Antonyszinovou, stavitelem mítinku byl Petr Mašek. 

I na kole Speciál v Královicích nechyběla aspolečná prohlídka našich nejmladších jezdců a stylových rozhodčích, kdy specifikují nástrahy kurzu, na co dát pozor a jak je na jednotlivé detaily jízdy nahlíženo pohledem stylových komisařů!

 

Nedělní program obsahoval kvalifikační kolo seriálu ČP pony skoky.

 

Letošní čtvrté kolo Speciál bude hostit areál Panská lícha v Brně v červencovém termínu 13. - 14. 7. a stylovou komisařkou bude rakouská FEI rozhodčí Ines Bejd. 

 

Přihlašovací systém je již otevřen a i zde půjde o bonusové body do celoročního žebříčku!

 

Přihlašovací systém JIS - Panská lícha <<<  

 

NADĚJE PONY * KRÁLOVICE TALENT PONY * KRÁLOVICE