Druhé kolo Speciál proběhlo ve Zduchovicích

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 17. 06. 2024

Ve Zduchovicích 14. - 16. června 2024 proběhlo druhé kolo Speciál při ČP ČJF ve stylovém skákání pony jezdců 2024.

Na jezdce čekala stejně jako v úvodním kole v Nových Zámcích i premirově zařazená kombinovaná soutěže pro jezdce ve věku 8-10 let na pony S+A  Naděje pony a pro jezdce ve věku 11-13 let na pony do 148 cm KVH Talent pony.

 

V první zmiňované kombinované soutěži Naděje pony šlo i o případný přímý postup na MČR pony, který si jezdci mohou na kolech Speciál v kombi soutěži vybojovat, kdy první tři dvojice pokud jejich dosažený výsledek splňuje limity kvalifikací na MČR v jízdě na pony získají přímý postup na MČR v jízdě na pony.

 

Výsledky pro první trojlístek i ze Zduchovic znamenal přímý postup na MČR!

Vítězkou se stala Zuzana Hájková a ABBE (Zuzka má tímto na MČR již přímo kvalifikované dva pony), druhá skončila Nicol Zahořová a ALPINHORSE BACARDI a třetí skončila Julie Riedlová a SHERRY. V soutěži Naděje pony se prezentovalo 13 dvojic.

 

Ve druhé kombinované soutěži Talent pony se prezentovalo také 13 dvojic a nejlépe si vedl Jan Perníček a GISELL, druhá skončila Anna Kukaňová s DIAMOND´S REVITA a třetí skončila Barbora Kafková s MARS ATÉNA.

 

Šlo nejen o přímý postup, ale jezdci v soutěžích Naděje a Talent pony bojují a co nejlepší výsledky, protože ze 4 kol Speciál vzejdou i jezdci, kteří budou při slavnostním vyhodnocení při MČR pony oceněni jako Naděje a Talent pony 2024. I o tedy výsledky jde v těchto kombinovaných soutěžích, v každé kategorii bude při MČR vyhodnocen nejlepší trojlístek jezdců! 

 

Páteční program pokračoval kvalifikací stylového poháru a i zde se sešlo přes sto startujících dvojic. Hodnocení prováděl Pavel Holešovský, který se každé dvojici věnoval ve svém slovním hodnocení. Při společné prohlídce pak i zmiňoval a dětem předával informace na co je třeba dávat pozor a jak to vidí stylový komisař.

 

Sobotní a nedělní program kromě oblastního mistrovství pony pro Prahu a Střední Čechy obsahoval i kvalifikační kolo seriálu ČP pony skoky.

 

Již tento víkend 21. -23. června 2024 nás čeká další díl kola Speciál v Královicích u Slaného!

 

I zde mají jezdci v kombinované soutěži šanci vybojovat přímý postup na MČR.

Páteční program v Královicích bude obsahovat pouze drezurní zkoušku kombinovaných soutěží a bude zahájen v odpoledních hodinách a v sobotu bude pokračovat stylovým kolem ČP pony a neděle bude pak ve znamení ČP ČJF pony skoky v soutěžích ZP - STP**.

 

Stylovou komisařkou pro kolo v Královicich bude německá FEI3* rozhodčí Jacqueline  Schmieder a stavitelem parkurů bude Petr Mašek.

 

Přihlašovací systém JIS - Královice <<<  

NADĚJE PONY * ZDUCHOVICE TALENT PONY * ZDUCHOVICE