Tereza na CDI Aachen Festival 4 Dressage

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Drezura, Vydáno dne: 31. 03. 2024

Tereza Alžběta Rockwell si pro svou soutěžní pony mezinárodní premiéru vybrala prestižní mítink Aachen Festival 4 Dressage, který na světoznámém závodišti CHIO Aachen organizuje Belgičan Josy Evarars se svým týmem a v letošním roce přilákal na tento mítink 193 dvojic od úrovně pony až po úroveň GP, kde se prezentovala řada olympioniků, které v létě uvidíme na OH v Paříži.

V rámci túry pro pony, která čítala v průběhu čtyř dní tři úlohy bylo přihlášeno 27 dvojic z osmi zemí Evropy.

Dnešní finále CDIP obstarala volná úloha - freestyle ve které se prezentovalo 18 dvojic a celý program zahajovala právě naše dvojice Tereza Alžběta Rockwell s devítiletou pony klisnou TATTOO VH  BLOEMENHOF a dosáhla výsledku 68.000%.

Z vítězství v úloze se radovala dánská dvojice Rikke Maria Schoubye JOHANSEN s D'ARTAGNAN 187, mimo jiné pony, který v loňském roce na našem území při CDIP Olomouc zaznamenal vítězný hatrick, ještě v sedle své polské jezdkyně W. Pawluk.

V aktuální sezoně se D'ARTAGNAN 187 vrátil zpět do Dánska, kde v roce 2016 mezinárodní kariéru zahajoval. Svých největších úspěchů včetně individuální medaile z ME pony zaznamenal však se svou polskou jezdkyní Weronicou Pawluk. 

 

Tereza úspěšně vstoupila na mezinárodní scénu a my se budeme těšit na další pěkné výsledky naší dvojice, která v dubnu plánuje start na CDI Sint Truiden ve vlámské provincii Limburk v Belgii a začátkem května plánuje Tereza mezinárodní starty ve Francii.