ČP ČJF ve stylovém skákání pony jezdců 2024 byl zahájen.

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Skoky, Vydáno dne: 24. 03. 2024

V neděli 24. března 2024 byl zahájen ve zduchovické hale již 13. ročník seriálu ČP ČJF ve stylovém skákání pony jezdců svým úvodním  kvalifikačním kolem.

Startovní listiny byly dlouho dopředu hojně naplněny a ve třech vypsaných výškových obtížnostech stylových soutěží se představilo 153 dvojic. Je potěšující, že se seriál i v letošním roce těší velkému zájmu.

Zájem o úvodní kvalifikační kolo byl dán i přítomností německého trenéra a FEI3* stavitele Johanna Sailera, který již ve čtvrtek školil naše stávající stylové komisaře a v rámci nedělního skokového zduchovického programu došlo i na praxe nových adeptů na stylové komisaře z kurzu, který byl zahájen v únoru úvodním seminářem právě s Johannem Sailerem.

 

Johann Sailer zhodnotil vysokou úroveň našich jezdců právě ve stylových soutěžích a dostalo se i na pochvalu nad naším systémem pony sportu.

Seriál ČP ČJF ve stylovém skákání pony jezdců má pro letošní rok i jednu seriálovou novinku v podobě čtyř kol "Speciál" v rámci kterých budou na programu drezurně skokové kombinované soutěže v podobném modelu jak znáte z MČR. Více o těchto kolech Vám postupně představíme, ale chcete-li již dnes vědět o trochu více, tak pravidla a info najdete v seriálovém rozpise na stránkách ČJF <<<

Již dnes můžeme prozradit, že první kolo Speciál proběhne v dubnu a hostit ho bude areál Dvůr Nové Zámky a stylovým komisařem tohoto kola bude mimo jiné i Johann Sailer!

 

 

ČP ČJF ve stylovém skákání pony jezdců pokračuje již  30. března 2024 druhým kolem na Dolní Přímu - JIS  - ZDE <<< a o týden později 6. dubna 2024 seriál pokračuje třetím kolem v Litomyšli - JIS - ZDE <<<

 

Termínovou listinu včetně pravidel najdete na ČJF << 

 

I pro letošní rok je partnerem společnost Equiservis, která seriál podporuje od samého začátku a novým partnerem seriálů pony je společnost Horse Portal, která v dubnu spouští svou novou aplikaci sociálních médií s dosahem do koňského prostředí.

 

 

Stejně jako v letech předešlých je pro účast ve finále poháru i pro účast na MČR nutno plnit kvalifikace při stylových soutěžích. Pro letošní rok je opět podmíněný výsledek, který se započte do kvalifikací na MČR pouze stylový výsledek dosažený v rámci kvalifikačního kola ČP ve stylovém skákání!