MČR ve všestrannosti 2017 je historií!

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Všestrannost, Vydáno dne: 23. 07. 2017

Pardubické závodiště hostilo opět po roce od 20. - 23. 7. 2017 MČR ve všestrannosti všech kategorií a tudíž bylo i pro obě kategorie jezdců pony.

V rámci kategorie jezdců 10 - 13 let se na startu úvodní drezurní zkoušky sešlo 9 dvojic, bohužel závěrečná část už byla pouze pro 7 nejúspěšnějších, právě v avizované sedmičce chyběla po drezurní zkoušce nejlepší Alena Kozojedová, která bohužel skončila v rámci terénní jízdy. Do závěrečné třetí zkoušky a to skokové vstupovala na průběžné vedoucí pozici Sára Dvořáková a Gejzer, která bez chyby překonala i skokovou zkoušku a zvítězila v rámci mladší věkové kategorie. Druhá skončila Michaela Neumannová a Šikulka a třetí misto obsadila Adéla Dětková a Dollom Carin.

V rámci "seniorské" pony kategorie jezdců 13 - 16 let byla favoritkou již od uvodní drezurní zkoušky Barbora Vaňková a Lipton Saimon (foto), která si již od úvodu vezla náskok pomyslných dvou parkurových chyb a to vše vítězně provezla celým mistrovským podnikem a získala zlatou medaili! Druhý skončil Viktor Regnar a Kuba a třetí Natália Tarabini a Sahgar i zde bylo průběžné pořadí od drezurní zkoušky až po finálovou skokovou zkoušku shodné!

Gratulace vítězům a velké přání i Báře, která odjíždí se svou stájovou "jedničkou" hned na ME pony - tak ať se Báro vede alespoň, tak jako na národním mistrovství :-)