Barbora Vaňková opět na CCIP v Itálii

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Všestrannost, Vydáno dne: 16. 06. 2017

Aktuálně 18. 6. - 14:40h. - Barbora dnes dokončila úspěšně celou soutěž CCIP 2*. Bohužel na své konto v závěrečné skokové zkoušce připsala 8 tr. bodů a celkový výsledek 66,50 b. stačil na konečné 4. místo! Každopádně tímto výsledkem si vyjela Bára nutný kvalifikační limit FEI pro účast na ME pony ve všestrannosti 2017 - Gratulujeme!

Celkovou vítězkou se stala italská jezdkyně Giovanna Bolaffio v sedle 17-leté irské klisny Dromalga Noor s výsledkem 59,40b. Klisna vítězky má již za sebou bohatou kariéru jak v týmu Irska odkud pochází, tak i po prodeji do Itálie se sestrou vítězky Ludovicou, která v sedle klisny Dromalga Noor nejlépe prezentovala Itálii na ME pony v Arezzu, kde dokončila na 19 místě, ale mají za sebou účast i na ME Jaszkowu (2011) a ME Fontainebleau (2012).


Aktuálně 17. 6. - 20:19h. - Barbora dnes dokončila terénní zkoušku na výbornou! Byla ve zkoušce nejrychlejší ze všech startujících a v cíli si připsala pouze 8,4 bodu za překročení času a k výsledku po drezurní zkoušce tyto body přidala a součtem 58,50 průběžně po dvou zkouškách vede!

Jejím konkurentům se ani jednomu nepodařilo přijít do cíle v lepším čase a i proto se Bára před poslední zkouškou usídlila na vedoucí pozici! Jako jediná z devíti členného pole nedokončila rakouská Sophie Dorninger.

V neděli je na programu závěrečná skoková zkouška, která Báru dělí od splnění limitu pro start na ME pony 2017!


Aktuálně 16. 6. - 19:00h. - Barbora má za sebou úspěšně úvodní drezurní zkoušku, kterou zajela za 65,590% na body 50.10 což jí řadí na 4 místo po drezurní zkoušce.

Průběžně vedoucí je domácí dvojice Elena Datti s 15 letým valachem GODO VAN HET PUTTENHOF. Tato dvojice již letos v rámci CCIP 2* zvítězila a to v březnové Ravenně a květnovém mítinku v Pratoni del Vivaro. Samotný valach již úspěšně v letech 2009 a 2010 dokončil ME v Moorsele a v anglickém Bishop Burton.

Zítra čeká Báru terénní zkouška!


Barbora Vaňková s Lipton Sinajem se po měsíci vrací do Itálie, tentokráte do střediska Scandiano, kde jsou na programu tři mezinárodní soutěže ve všestrannosti.

Barbora se bude prezentovat v soutěži CCIP 2*, která by jí v případě úspěšného absolvování v limetech FEI otevřela cestu na letošní ME Pony ve všestrannosti.

Dnes v pátek 16. června zahajuje soutěž CCIP 2* drezurní zkouškou od 17:45 hodin. 

Na start se postaví reprezentanti domácí Itálie, Rakouska a také Barbora. Celkem startovní listina drezurní zkoušky čítá 9 jmen a Barbora bude startovat v 18:15 hodin.