Gala pony v Radiopaláci

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Reportáže a fotoreportáže, Vydáno dne: 02. 04. 2017

V trošku netradičním termínu na "apríla" 1. dubna 2017 se uskutečnila pro nejmladší jezdce sedlající pony již léta oblíbená akce s vyhodnocením uplynulé sezony 2016. Pořadatelství akce se ujal Dvůr Hoffmeister a pro místo konání byl vybrán pražský Radiopalác.
Reprezentační prostory zažily již v letech minulých nejedno slavnostní vyhodnocení jezdecké sezony a předání cen ČJF. V letošním roce federace pouze prostřednictvím Pony komise ČJF zaštítila akci celou slavnostní akci.
Moderování bylo v režii Ludvíka Jandourka a Jana Chýleho.
Okolo 19 hodiny již přišlo na řadu slavnostní zahájení celého večera přivítání hostů představení pořadatele a v neposlední řadě i všech partnerů akce.
Moderátorské duo se následně již úplně ponořilo do vyhodnocování.
První kategorií byla "NADĚJE DREZURA", kde výběr byl proveden dle pořadí ve výkonnostním žebříčku a jezdci souběžně nefigurovali v kategorii Master. Nominace: Anna Abtová, Zuzana Hradilová, Matěj Klíma, Marie Lumbachová, Tereza Matoušková, Tereza Tothová.
Předání cen se ujala MUDr. Helena Žižková a manažerka komise pony Jana Rosická a vítězkou byla vyhlášena Tereza Matoušková. Odměna byla připravena pro všechny nominované a moderátorské duo představilo vždy umístěné od pátého místa až po vítězku či vítěze.

NADĚJE DREZURA
 
Druhá kategorie jenž byla v rámci Gala pony vyhodnocna byla "NADĚJE TALENT PONY". Výběr byl proveden z jezdců, které začínají a na svém kontě mají úspěchy v malých soutěžích, většinou jezdí do obtížnosti stupně L a účastní se stylových soutěží a většina z nominovaných jela i Šampionát nadějí.
Nnominace: Magdalena Heldová, Laura Najmanová, Kateřina Růžičková, Johana Šebestová, Kristýna Šmatláková, Natálie Špůrková.
Ceny předávala Ria Lacina Hoffmeistrová a Rob Schipper a závěrečnou cenu za vítězství ve vyhlašované kategorii převzala Laura Najmanová.
NADĚJE TALENT PONY

 

Třetí vyhlašovanou kategorií byla "NADĚJE SKOKY MASTER" a zde byl výběr proveden z jezdců startujících prvním/druhým rokem a dosahující už na vyšší úroveň, včetně úspěchu na MČR.
Nominace: Natálie Bečková, Klára Hlaváčková, Petra Pařenicová, Karolína Prušáková, Leticia Safari.
Předávající opět Ria a Rob a vítězkou z nominovaných byla vyhodnocena Klára Hlaváčková.

NADĚJE SKOKY MASTER

 

Čtvrtá kategorie slavnostního večera byla "NADĚJE VŠESTRANNOST", zde byl výběr proveden podle výsledků MČR, jezdci pouze startující maximálně druhým rokem.
Nominace: Horáček Richard, Klíma Matěj, Moudrá Klára, Mynářová Natálie, Neumannová Michaela
Ceny přišel předat Ing. Pavel Vaněk a vítězství si odnesl Matěj Klíma.

NADĚJE VŠESTRANNOST

 V programu dále byly předány sportovní odznaky pony a ohodnoceni nejlepší v rámci loňského ročníku Styl šampionátu pony, který i letos byl již zahájen a vyvrcholí tradičně při MČR pony 2017 ve Zduchovicích.
Poté opět již přišlo na řadu vyhodnocení kategorie "MASTER DREZURA JEZDCI 8-12 LET". Výběr a celkové hodnocení drezurních kategorií vzešlo z hlasování komise ve složení: Ing. Simona Fialová, MUDr. Helena Žižková, Tereza Hábová, Ing. Gabriela Valeriánová, Ema Kopuletá.
Nominace: Karolína Dvořáková, Sára Kotisová, Julie Pásková, Anna Procházková, Lucie Šlamborová.
Opět se na podium vrátila dvojice předávajících MUDr. Helena Žižková a manažerka komise pony Jana Rosická a vítězkou byla vyhlášena Julie Pásková.
MASTER DREZURA JEZDCI 8-12 LET

 

Kategorie "MASTER DREZURA JEZDCI 13-16 LET" měla stejnou hodnotící komisi i stejné předávající.
Nominace: Zuzana Baloušková, Nikola Feherová, Julie Sekaninová, Michaela Siváková, Sára Vingrálková.
Vítězkou této kategorie byla vyhlášena Julie Sekaninová, která vítězství přidala vedle svého úspěchu na Žofíně v rámci akce Koně na Žofíně v březnu tohoto roku.

MASTER DREZURA JEZDCI 13-16 LET

 

Na řadě byla i kategorie "MASTER VŠESTRANNOST". Výběr a celkové hodnocení kategorie všestrannost vzešlo z hlasování komise Daniela Diringerová, MUDr. Lukáš Létal,  Simona Heidenreichová,  Ludmila Šedá,  Roman Falta,  Ing. Antonín Klauz.
Nominace: Helena Horáková, Vendula Chrásková, Aneta Kuková, Natalia Tarabini, Barbora Vaňková.
A opět se nám na podium vrátil Ing. Pavel Vaněk, aby nakonec mohl vítězně pogratulovat své dceři Barboře, která již své velké ocenění převzala i v rámci oficiálního předávání cen ČJF na Žofíně.

MASTER VŠESTRANNOST

 

Nejrozšířenější kategorií v rámci pony je pochopitelně skokové odvětví a i zde byly připraveny dvě kategorie a vyhodnocení. Umístění vzešlo z hlasování komise ve složení: Kateřina Vašáková, Ing. Vladimír Mestenhauser, Markéta Šveňková, Irena Hůlková, Jiří Zwinger
Kategorie "MASTER SKOKY 8-12 let" a nominace: Eliška Hasnedlová, Anna Helebrantová, Alena Kozojedová, Mariana Michlíčková, Viktor Skutecký.
Ceny předávala Ria Lacina Hoffmeistrová a Rob Schipper a vítězná byla hned dvojice jezdkyň Anna Helebrantová a Eliška Hasnedlová.

MASTER SKOKY 8-12 let

 

Druhou skokovou kategorií byla "MASTER SKOKY JEZDCI 13-16 let". nominace: Liďáková Karolína, Lipavská Tereza, Moulisová Barbora, Polachová Valentýna, Táboříková Jana.
Cenu pro vítězku převzala Jana Táboříková.

MASTER SKOKY JEZDCI 13-16 let

 

Zvláštní ceny s názvem "BOMBA ROKU" předala s víceprezidentkou pro ekonomiku ČJF paní Evou Pařenicovou i komise pony za mimořádný sportovní výkon a cenu získala Sára Vingrálková, Zuzana Baloušková, Alena Kozojedová, Michaela Haderková, pony Mateo Di Belle a Daniel Hakr.

BOMBA ROKU

 

Bomba roku a závěrečné slovo paní víceprezidentky uzavřelo symbolicky s vyřčenou podporou pro pony sport slavnostní ceremoniál a po losování tomboly s hlavní cenou přišlo na řadu skokové vystoupení makotřaských králíku a předtančení.
Následný program byl již hudební a v režie Ludvíka Jandourka.

Spokojenost a úsměv na tváři nejmladších účastníků byla vizitkou úspěšnosti celé akce. Určitě tento způsob vyhodnocení, kdy si svou slávu užije širší spektrum nominovaných je přínosem a motivací pro další činnost pro naši nejmladší jezdeckou generaci.

 

Fotogalerii z akce pro Vás připravujeme a najdete jí tradičně na webu www.horse.zonerama.com v průběhu týdne!