Zítra v Herouticích vyvrcholí letošní seriál PONYLIGA

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Skoky, Vydáno dne: 19. 11. 2016

Zítra v Herouticích vyvrcholí letošní seriál  PONYLIGA ve všech třech kategoriích Ponyliga, Pony Extraliga, Teenager na velkých koních.
 
11 hodin začne finále kategorie Teenager na velkých koních,kde se bude závodit na dvoukolovém parkuru ZL. 

Hlavním tahákem však jsou soutěže pony – finále Ponyligy pro jezdce do 12 let – Memoriál Dr.Mir.Krůty je na programu od 12.30 hod a na startu je zcela plný počet 10 závodníků v čele s vedoucí Klárou Hlaváčkovou.

Zde pořadatel rozhodl o snížení počtu kvalifikačních kol pro postup do finále o jedno kolo, čili na dvě kola. Jezdci budou závodit o skokové sedlo zn. Stubben a další hodnotné ceny.
Absolutním vrcholem je v 15 hodin finále Pony Extraligy pro jezdce 8-16 let se střídáním koní, kam se probojovali po celoročních výsledcích  Klára Hlaváčková, Viktor Skutecký a Julie Pásková, paradoxně všichni z mladší věkové kategorie a po dnešním nelítostném boji v posledním kvalifikačním kole je posledním čtvrtým jezdcem moravská Karolina Liďáková se Sun Shain, která dnes zvítězila a dostala se do finále přes konkurenta Petra-Jana Matušku.

Finále se jede systémem mistrovství světa nebo finále Českého skokového poháru a první tři jezdci si rozdělí finanční ceny v hodnotě 50.000.-korun, vítěz si odveze celých třicet tisíc.  - Nedělní finálové startky <<<