Halový listopadový Markgrafneusiedl

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Reportáže a fotoreportáže, Vydáno dne: 17. 11. 2012

18. 11. 2012 - 21:00h. - Z Prahy již jen krátký komentář k nedělnímu porgramu. Ten začal stylovkou na výšce 85 cm ve které zvítězil Tomáš Plšek a Samara, třetí příčku přidala Alžběta Vyštajnová - Zarga a pátou příčku si připsal Lukáš Matuška s Glen Nancy.

Druhou pony soutěží byla 100 cm vysoká soutěž na čas ve které druhá skončila Sofča Najmanová s Nigntbeauty T, čtvrtý Lukáš Matuška s Glen Nancy a i čisté výkony předvedla na šestém místě Sofča s Hopíkem a i sedmý Petr-Jan Matuška s Glen Allym.

Poslední třetí soutěží pony byla 105cm na čas, kde si Sofča Najmanová připsala třetí příčku s Nightbeauty T.

Celková bilance šesti pony medailových umístění byla v neděli ještě doplněna Sofči dvěma vítězstvími na výškách 105 a 115cm s Taz Times a třetím místem Martina Vašáka v soutěži 1250cm s Bjerglunds Choping.

 

Živě z Rakouska 17. 11. 2012 - 13:30h. - Foto na naší facebookový stránce <<<

Na poslední letošní zahraniční výjezd se vydala skupina Czech Pony Team ve složení Sofča Najmanová, Tomáš Plšek, Alžběta Vyštajnová, Petr-Jan a Lukáš Matuškovi do oblíbeného rakouského střediska Sonnenhof Markgrafneuseidl.

 

Dnes ráno se na start stylové pony soutěže 85cm postavili Lukáš Matuška – Glen Nancy, Tomáš Plšek – Samara a Alžběta Vyštajnová – Zarga. Právě Alžbětě se nejlépe dařilo a v úvodní soutěži vybojovala 3. místo.

Následující soutěž na čas 100cm doplnili naše závodníky z předchozí soutěže Petr - Jan Matuška – Glen Ally a Sofča Najmanová s Gera, NightbeatyT a Hoppe Van¨t Kruis. Čistě zajeli Tomáš Plšek 6. místo, Petr-Jan Matuška 10.místo a nejlepe se umístila Sofča Najmanová na NightbeautyT 3. místo.

Dnešní pony závody vyvrcholily soutěží Klasse LM (105 cm), kde NightbeutyT se Sofčou vybojovali v konkurenci 16 letých Rakouských závodnic 2. místo. S jednou chybou pak skončili Petr Jan Matuška s Allrašídem a Sofča Najmanová s Gerou. Pro Geru byla tato soutěž 5 cm od úrovně T.

V podvečer pony team doplní velcí koně s Martinem Vašákem a Sofčou Najmanovou.Během víkendu 17. - 18. listopadu probíhá v rakouském Markgrafneusiedl halový podnik s naší českou účastí. Výjezdu se účastní Sofie Najmanová, Alžběta Vyštajnová, Petr-Jan Matuška, Lukáš Matuška a Tomáš Plšek.

První den pro jezdce na pony byly připraveny tři soutěže. První stylová soutěž (85cm - 11startujících) byla obsazena i naším trojlístkem Alžběta Vyštajnová - Zarga (3. místo), Tomáš Plšek - Samara (5. místo), Lukáš Matuška-Glen Nancy (6. místo).

Ve druhé soutěži na výšce překážek 100cm hodnocené na čas se prezentovalo 19 dvojic a z naší skupiny již všichni účastníci. Nejvíce se dařilo a bezchybný výkon předvedl náš trojlístek Sofie Najmanová - Nightbeauty (3. místo), Tomáš Plšek - Samara (6. místo), Petr-Jan Matuška - Glen Ally (10. místo).

Poslední sobotní soutěží pro pony byla 105 cm vysoká soutěž na čas. V této soutěži startovala Sofie Najmanová se všemi třemi koňmi a Petr-Jan Matuška. Sofie dokončila tuto soutěž na druhém místě v bezchybné jízdě s Nightbeauty, za jednu chybku s Gerou a stejný výsledek přidal i Petr-Jan Matuška s Glen Allym a za dvě chyby pak dojela Sofie s Hope Van´t Kruis.