Skokový výjezd do Rakouska

Autor: Honza <mahon(at)centrum.cz>, Téma: Reportáže a fotoreportáže, Vydáno dne: 14. 09. 2012

Sofči a Šárky poháry ... St. Polten - AustriaAktualizováno 16. září 2012 - 18:45h. - Již z Čech Vám přiblížíme závěrečný den v letošním roce nejobsazenějšího zahraničního výjezdu pony. Nedělní ráno startovalo o půl osmé soutěží na čas na výšce 100 cm pro naše jezdce to bylo šťastné ráno. Nejrychlejší a bezchybná byla Šárka Tůmová s Karou a druhá skončila Hana Bařtipánová se Sandy. Do bezchybného čtyřlístku jezdců v této soutěži se mezi naše jezdce přimíchala jen jedna domácí jezdkyně, která skončila třetí a čtvrtý pak skončil Petr-Jan Matuška.

Při dekorování ořadatelé překvapili a nad St. Poltenem zazněla i naše hymna, ačkoli nešlo o oficiální mezinárodní mítink. Pořadatelskému překvapení byla připravena i naše ekipa a vlajka opět plápolala v areálu.

Poslední pony soutěží byla klasická soutěž na výšce 105 cm. I zde byla bezchybná čtyřka, které vevodila po jízdě poslední dvojice vítězka Šárka Tůmová s Karou, druhý skončil František Stružinský s Jenny na třetí příčku opět zabloudila rakouská dvojice a čtvrtá skončila Aneta Paličková s Tarou. 

Celkově podtrženo a sečteno! Úspěšný víkend je za námi. Poháry putující do Čech se těžko dají sečíst, pořadatel připravil vždy pro první tři umístěné v každé soutěži a nejvíce do sbírky si asi odváží Sofča Najmanová, Šárka Tůmová a Fanda Stružinský. Dalo by se říci, že tým byl opravdu týmem a to by mělo být i cílem společných výjezdů. Přátelská nálada a komunikace mezi všemi účastníky, tak to v St. Poltenu vypadalo. Poděkování patří Katce Vašákové a Lukáši Najmanovi za přípravu a zajištění hladkého průběhu celého výjezdu.

 

Aktualizováno 15. září 2012 - 23:13h. - St. Polten - Austria -

Poháry se množí, je to tady boží.

Parta je fakt skvělá, množství srandu dělá. 
Čest pony komisy prokážem, když poháry jí ukážem.

Dnešní umístění vám popíšem i když ráno bylo těžko všem.

V ranním stylu nám rozhodčí, chtěli ukázat, který areál je čí..

Pak už ale equipa česká, ukázala, jak rychlost je lesklá.

Ve stovce pak hop, hop, hop Sofča, Strůža kop, kop, kop.
Prostě bedna samý Čech, Rakušáci měli pech.

Šárka potom vypálila velkým koním rybník,
Rakušani nechápali, co dokáže poník,

Martin Vašák ukázal, že Schoping s juniorem skáče,  
když v eLku na pony uspěch navázal, prostě  ... RAKOUSKO pláče.

 

Od čtvrtka do neděle se naši nejmladší účastní plánovaného výjezdu do rakouského střediska St.

Polten. St. Polten je hlavním městem Dolního Rakouska. Během pátečního programu byly pro jezdce na pony vypsány dvě soutěže 85 cm na styl a 95 cm na čas.

V první soutěži stylové zvítězila Sofča Najmanová s Akrkosem a druhá skončila Adélka Matějovská s Tarou.

Druhá soutěž na čas byla opět pro naše reprezentanty úspěšná, druhý skončil Fanda Stružinský s Jenny a třetí pak Šárka Tůmová s Karou.

Po prvním dnu je pohárů na večerním sezení celého pony týmu dost a pevně věříme, že i zítra doplníme "karavanový stůl" o další poháry ze kterých už budeme jen a jen popíjet šampaňské!

Všechny z Rakouska zdravíme, pěkně se tu bavíme! Pohárů je plný stůl a kdo nejel ten je ...

Sobotní program pro naše jezdce bude ve znamení stylovky na výšce 90 cm a soutěže na čas na 100 cm.