MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY PONY A DĚTÍ VE V?ESTRANNOSTI

Autor: SH <jk.lostice(at)tiscali.cz>, Téma: Všestrannost, Vydáno dne: 23. 09. 2009

MČR Pony a dětí ve všestrannosti - Loštice 2009Ve dnech 18. ? 20. září v malebném prostředí zámeckého parku v Lošticích ? ?adlovicích bojovali o mistrovský titul ti nejmen?í a nejmladší.
Jako rámcové soutěže byly vypsány mimo mistrovské soutěže : Všestrannost Z, L, a CNC*. Českou startovní listinu obohatili reprezentantka z Polska v CNC*a Rakouska Z, L.

Závodníky přivítal nádherný areál , překrásné,slunečné počasí a obětaví organizátoři .
Opět účastníky překvapily zejména v MČR na změněných tratích nové skoky (vůz s dýněmi ta?ený koníkem, pult s jablky, čáp, sýry atd.)

V soutěžích MČR PONY ve V?ESTRANNOSTI se rozdělovali medaile ve dvou kategoriích.
PONY P ( děti ve věku 10 ?12. let) - 10 startujících
PONY ZK ( děti ve věku 13 ? 16 let) ? 10 startujících

Pátek ? drezurní zkou?ky:
Pořadatel delegoval pro drezurní zkou?ky uznávaného drezurního specialistu Ing. Milana Vítka a Martu Novákovou. Vzhledem k tomu, že Ing. M. Vítek jednotlivé účastníky osobně nezná, tudí? rozhodování bylo podle mého názoru spravedlivé.

PONY P
Na drezurní zkou?ce se nejvíce líbil CIT 1 s Hankou Dostálovou ( Pony klub Ole?nice) 47,50 tr.b., který nadělil 6,07 tr.b. druhé TUBLATANCE s Viktorkou Theimerovou (JK Amír). Tato dvojice měla minimální náskok před loňským vítězem BAKEM s Tomá?kem Grézlem (JK Beka Loučka) 4. a 5.místo u? patřilo Lence Kočí s BARONEM 12 a DEILY 1 (JK Caballo Křelov)

PONY ZK.
Po drezurní zkou?ce vedla krásným výsledkem 41,79 tr.b. KETTY 4 s Evou Matějíčkovu (JK Rumburk). Druhé místo si vybojoval LUK 11 s Petrou Přídalovou (Pavel Odlo?il) 48,57 a o 3. místo se dělili BLUBERRY VALMARKT s Michalem Příhodou (JK Pam) a KENY 2 s Dianou Kochlefflovou z (JS Alfa) s výsledkem 51,43 tr.b.

sobota ? crossy
Na závodníky čekaly zbrusu nové, náročné tratě s novými skoky na horní hranici technických podmínek. Byly zařazeny kombinace, ale označeny jako jednotlivé skoky s řadou variant.
V terénní části se ukázala rozdílnost úrovně a zku?eností jezdců a poníků.

PONY P
Pouze 4 jezdcům se podařila absolvovat trať bez problémů a musím říct, že v?ichni tito jezdci zaslou?í velkou pochvalu. Předvedli profesionální výkon a byla se radost na ně dívat.
Po crosse se vedení ujala Viktorie Theimerová s TUBLATANKOU před Tomá?m Grézlem s BAKEM 1 a Lenkou Kočí s BARONEM 12 a s DEILY 1 obsadila 4. pozici. Na 5. místo se vyhoupla SISI 11 s Maru?kou Dvořákovou (JK Neveklov)

PONY ZK- Smůla pro KETTY
V této soutěži se nepodařilo nikomu stihnout stanovený čas. Nejblí?e k limitu měl SAGAR 1, s Veronikou Pavlíčkovou, který získal pouze 4,40 tr. b. za překročení času, tím se posunul z 10. místa po drezuře a? na druhé místo. Vedoucí KETTY 4 s Evou Matějíčkovou předváděly nejlepší cross, KETTY skákala ú?asně a v dobrém čase, vše napřímo, ale bohužel při nájezdu na 3 skok před cílem v obratu uklouzla a pro pád musely být vyloučeny.
Petra Přídalová s LUKEM 11 neponechali nic náhodě a malá penalizace za čas 8,40 tr.b. dostala tuto dvojici do vedení. Na třetí místo se propracoval DURANGO s Monikou Dudovou ( Pony klub Ole?nice) Do předu na 4. místo se dostala RUMI JAMES s Janou Stránskou (JS Alfa) a na 5. pozici se odsunula KENNY 2 a Kochleffolová Diana..

Neděle - skoková zkou?ka
Po úspě?ně zvládnuté kondiční zkou?ce nastupovali pony do závěrečného skokové zkou?ky
V PONY P si musela Lenka Kočí vybrat ,s kterým pony nastoupí do parkuru. Rozhodla se pro svého bělou?e BARONA 12. Pony P skákali na vý?ce 70 cm a PONY ZK na vý?ce 80cm. Obě soutěže měly stejný kurz parkuru.
Bylo vidět, že poníci a děti jsou velmi dobře připraveni. ?ádná dvojice si nenechala ujít svůj tvrdě vybojovaný cenný kov v crosse . Takže
MISTRNÍ ČESKÉ REPUBLIKY v kategorii PONY P se stala: TUBLATANKA ? Viktrorie Theimerová (JK Amír)
Stříbrnou medaili si odvezl BAK 1 - Tomá? Grézl (JK Beka Loučka) ?erpu za třetí místo získal BARON 12 - Lenka Kočí (Caballo Křelov) 4. místo patří SISI 11 - Marie Dvořáková (JK Neveklov) 5. místo vybojoval CIT 1 - Hanka Dostálová (Pony klub Ole?nice)

MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY v kategorii PONY ZK se stal: LUK 11 - Petra Přídalová (Pavel Odlo?il)
Pohár za 2. místo si odvezl SAGAR 1 - Veronika Pavlíčková ( SS Sobětu?) Bronzovou medaili získal DURANGO - Monika Dudová ( Pony klub Ole?nice) 4. místo získala KENY 2 - Kochlefflová Diana (JS Alfa) 5. místo si odvezla RUMI JAMES - Jana Stránská ( JS Alfa)

Závěrem musím říct, že to byly jedny z nejhezčích závodů. Plno vynikajících sportovních výkonů a zá?itků. Sanitka, lékař ani veterinář nemuseli zasahovat. Závěrečné vyhodnocení, perfektní atmosféra, kterou vytvořili diváci, vehnaly mnohým slzy do očí.
Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na této akci jakýmkoli způsobem podílely. Spoluorganizátorům, sponzorům, jezdcům, rodičům, divákům zkrátka všem moc děkuji.