Pony na ZLATÉ PODKOVĚ V ?UMPERKU

Autor: SH <jk.lostice(at)tiscali.cz>, Téma: Všestrannost, Vydáno dne: 09. 06. 2009

Ve dnech 6.-7. 6. 2009 uspořádal Jezdecký oddíl ?umperk kvalifikační předkolo ZLATÉ PODKOVY a zároveň OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ seniorů a OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ juniorů.
Pořadatelé se rozhodli vyzkou?et model dvoudenních závodů. Do ?umperka o cenné kovy přijelo bojovat 86 startujících v 8 soutěžích. Přivítala je domácí pestrá strava, rodinné zázemí, ale nevlídné počasí.
V sobotu se jezdila drezura a do půl hodinky se skákal velmi dobře postavený parkur.
Pony ZK (7)
Po drezuře a parkuru se vedení ujala známá dvojice Kamila Smékalová se SALINOU (Miroslav Smékal), druhý byl Tomá? Grézl s BAKEM( JK Beka Loučka) před Kochlefflovou Dianou s LINDOU (JS Alfa Bakov)
Těsně po parkurech začaly silné de??ové přeháňky a pr?elo celou noc, ale i kdy? bylo mokro trať crossu byla korektní
Kamilka Smékalová se SALINOU neponechali nic náhodě a nepřipsali si žádné trestné body (celkem 37,14tr.b) Bohužel byli jediní. soutěž dokončily pouze 3 pony. Druhý skončil LUK s Petrou Přídalovu (Pony klub Ole?nice) (101,36tr.b) a třetí dokončil Vojtěch Hanák s NISANEM (Kerberos Troubelice)(104,86tr.b) BAK, LINDA 29 a THETYS ? Vladimír Sapara (pony klub Ole?nice) byli pro pád vyloučeny, GARP- Anna Truksová (JK Caballo Křelov) byl pro trojí neposlu?nost vyloučen.

V soutěži ZK- otevřená pro všechny koně, odstartoval 1 zástupce pony ? ABLAN ? Vladana Bednářová ( JK Loštice) mezi 17 startujícími se umístil na pěkném 5. místě. Patřil mezi 4 koně, kteří absolvovali trať crossu bez penalizace na překá?kách.
Reprezentant pony startoval i v soutěži STŘÍBRNÁ PODKOVA (16 startujících) Veronika Pavlíčková- SAGAR 1 (SS Sobětu?). Tato dvojice měla v crossu pouze jedno zaváhání a malou penalizaci za čas. Na parkuru dvě lehké chyby a obsadila krásné 8. místo. 7 startujících SP nedokončilo.
Velká ?koda, že se ji o trošku lépe nepovedla drezura. 65,72tr.b , kdyby měla 65tr.b. mohla by mít splněnou 1. část kvalifikace na ME.
Startovní pole v ?umperku nebylo moc bohaté, doufáme, že v Lošticích 19 ? 21.6. to bude lepší. Děti 10-12 let mají poslední možnost splnit si kvalifikaci na trati PONY-P.