Mělnický letní pony festival - FOTOGALERIE

Autor: K.Návojová <KatkaNavojova(at)seznam.cz>, Téma: Reportáže a fotoreportáže, Vydáno dne: 24. 06. 2008

OM Mělník 2008 - Š Kateřina Návojová Ve dnech 20. -22. 6. 2008 se v Mělníku konal již tradiční festival pro pony. Vzhledem k ročnímu období nesl název letní. Páteční den byly na programu drezury, v neděli skoky a sobotní den si to obě soutěže ?podělily?.
Páteční program sliboval dvě dvoukolové drezury, avšak pro nízký počet startujících se jela pouze jedna (P4 a P5). První kolo se nejlépe zdařilo Kateřině Rosické s Emilem-R (JK Céva), která tuto dvoukolovou soutěž vyhrála. V druhém kole byla o kousek (přesněji o 0,500% ) lepší Anna Sophová na Irvelovi (JS Bardonová sedlářství Jan Hauzr), která skončila celkově třetí. Mezi tyto jezdkyně se dostala Anežka Zajícová na Zitnas Panja (JK Altius).

Sobotní drezurní klání bylo opět ztenčeno na jednu soutěž. Kvality své i koně zde potvrdila jezdkyně Kristýna Pospí?ilová s Mr Laris /TJ JS Benc/ 57,200%, která zvítězila v otevřené soutěži v rámci které se konalo i oblastní mistrovství pro děti 8-12 let.
Sobotní den pokračoval skokovými soutěžemi. I zde se z plánovaných 5 soutěží ustoupilo na tři ? ZLPA, LP handycup a SP handycup. všechny tyto soutěže byly dvoukolové a ani v jedné z nich na vítězství nestačila bezchybnost. Kdo pomý?lel na vítězství, nesměl se v druhé části soutěže ?loudat?. V ZLPA a SP handycup zvítězila domácí Karolína Hájková (Jitřenka 3 a Sabina 3), v LP handycup si prvenství odnesla Ludmila Hrdinová s Tarou 8 (Equest o. s).
V nedělních skokových soutěžích se jelo (stejně jako v sobotní drezuře) té? o medaile. Mistrem ve středočeské oblasti 8-12 let se stala Marie Hrudková a Fík 2 (JK Mělník) a v kategorii 13-16 let zvítězila Karolína Hájková se Sabinou 3 (JK Mělník).
Zahajovací nedělní soutěž ZLPA vyhrála jako předchozí den K. Hájková s Jitřenkou 3, v ZLP handycup se dařilo R. Johanovskému na BBL Brown sugar s. v. a poslední soutěží celých závodů se stalo STPB. Zajímavostí zde bylo, že i přes dvě chyby v prvním kole se z vítězství radovala Ludmila Hrdinová s Tarou 8. Další pony festival je plánován na červenec a je nazván prázdninovým.

Kateřina Návojová

Fotogalerie Mělník 20.-22.6.2008

Fotografie lze objednat přímo u autorky na e-mailu: KatkaNavojova@seznam.cz