Mistrovství VČo - Kolesa - Fotogalerie / Výsledky

Autor: DHrubešová <Janinka.domi(at)atlas.cz>, Téma: Reportáže a fotoreportáže, Vydáno dne: 20. 06. 2008

Ve dnech 31.5. - 1.6. se v Kolesách uskutečnilo Mistrovství Východočeské oblasti pony ve skocích a drezuře.
V sobotu za velmi teplého a slunečného počasí, se uskutečnilo 5 pony soutěží. Jako první byla na programu soutěž ZLPA, ve které startovalo 9 dvojic, z toho 5 dvojic překonalo základní kolo s čistým ?títem a jako jediná Orctová Eli?ka a Hugo Boss z JC Rusek dokončila i rozeskakování čistě a suverénně zaujala 1.místo. Na druhém místě se umístila s jednou chybou Miroslava Brodská a Gladiátor z JS Hubert Přítoky a za ní Regnardová Aneta a Dasty 5 z JS Plundra.

Na čtvrtém místě se umístil Filip To?ovský s Dollom Sharivari z JPS Vanice s 8tr.b. a se stejným bodovým ohodnocením za ním Zářecká Ludmila a Jack z JS Plundra. šesté místo obsadil po jedné chybičce ?anda ?těpán s Violinou a tři jezdci nedokončili parkur. Mezi nimi i Bond 4, který se bál hlíny před překá?kou a odmítal se k ní přiblí?it :).
Další soutěží bylo LPA do 12let, kde bojovalo 6 dvojic. První místo si odnesla zku?ená Miroslava Brodská a Gladiátor z JS Hubert Přítoky a druhá dvojice, která absolvovala základní kolo i rozeskakování bez trestných bodů byla Zářecká Ludmila a Jack z JS Plundra. Na 3. místě po jedné chybě v rozeskakování se umístila Nováková Pavlína a Borka z TJ Krakono? Trutnov za ní se stejným kontem, ale o 6 vteřin pomaleji Regnardová Aneta a Dasty. 5. místo obsadila opět Nováková Pavlína a Bento s 8 tr.b. v rozeskakování a 6. místo Filip To?ovský a Dollom Sharivari.
Dále byla na programu soutěž LPB, které se zúčastnilo 12 jezdců. Základní ?kolo absolvovalo 3 jezdci čistě, na 1. respektive 2. místě Dominika Řezníčková s koňmi Gaston a Jack z JK Mělník a na 3. místě Nováková Pavlína s Borkou z TJ Krakono? Trutnov. Na 4. místě se čtyřmi trestnými body se umístila Vlá?ková Tereza a Daia z TJ Hřebčín Kubi?ta, za ní Orctová Eli?ka s Hugo Boss z JC Rusek, dále ?turmová Adéla a Bessy, Matou?ková Markéta a Pamela, Dominika Hrube?ová a Bond 4.
Pak jsme shlédli soutěž SPB, kde jsme mohli viděli 9 dvojic. Jako jediná absolvovala parkur čistě Matou?ková Markéta a Pamela 5 z Pardubického jezdeckého klubu, za ní se čtyřmi trestnými body To?ovská Denisa a Pamela 9 z JPS Vanice, dále Pavlíčková Veronika se Sagarem ze Sportovní stáje Sobětu?, na čtvrtém místě ?turmová Adéla s Bessy 5 z JK Ponycentrum, 5. Illmanová Petra s Emy z JK Redmill a na šestém místě Příhodová Veronika s El Grand Silver z JK Pam.
Poslední soutěží bylo skoková soutěž stupně STPB, které se zúčastnilo 5 dvojic. Na 1. místě se umístila To?ovská Denisa a Pamela 9 se 4tr.b., dále s 8tr.b. Pavlíčková Veronika a Sagar, Illmanová Petra a Emy, Řezníčková Dominika a Jack a na pátém místě Příhodová Veronika a El Grand Silver.
V neděli se konaly drezurní soutěže. První soutěží byla úloha P4, které se účastnilo 8 dvojic. Na 1.místě se umístila Tereza Kabe?ová a Salgan z JK Marko, na druhém místě Orctová Eli?ka a ?ery z JC Rusek, na třetím místě ?rámková Lucie a Zuzana z JO TJ Primátor Litomy?l, na čtvrtém místě Dominika Hrube?ová a Valmont Dollom a na pátém místě ?rámková Lucie a Giom.
Další soutěží bylo Mistrovství východočeské oblasti s pony do 135cm, jezdci 8-12let. Na 1.místě se umístila ?rámková Pavlína a Bento, dále Nováková Pavlína a Bento, ?rámková Lucie a Giom a na čtvrtém místě Same?ová Nikola a Kája. Poté jsme shlédli úlohu P5, ve které bylo 13 dvojic. Na 1.místě se umístila Du?ková Monika a Ruby ze Stáje Zlatá, dále Kabe?ová Tereza a Salgan, na třetím místě Pavlíčková Veronika se Sagarem ze Sportovní stáje Sobětu?, na čtvrtém místě Kabe?ová Tereza a White Devil z JK Marko a na pátém místě Orctová Eli?ka na ?ery.
Poslední úloha byla FEI Pony úvodní, kde jsme viděli jen dvě dvojice. Smékalová Kamila se Salinou ze stáje Miroslav Smékal porazila Du?kovou Moniku s Ruby ze Stáje Zlatá a tím nám skončilo Mistrovství východočeské oblasti v roce 2008 v Kolesách.
Viděli jsme po oba dny velmi vyrovnané výkony soutěžících a navzdory tomu, že v Hradci Králové byli skokové závody pony, bylo startujících mnoho. Tě?íme se na pokračování závodů pří?tí rok.

Autor: Dominika Hrube?ová